Zero krzaczków w DreamMail5 i wogóle

I w tym cały problem...

Zero krzaczków w DreamMail5 i wogóle

Postprzez lubaniaq » 18 sty 2016, o 20:19

Mam nadzieję, że nie za szybko się podniecam, ale czekałem dwa lata na DM aż wreszcie zmieni się kodowanie i będzie można wysyłać normalne mejle z polskimi znakami. Do 2013 roku był to mój ulubiony program, ale ze względu na coraz częstsze wysyłanie mejli służbowych, w których pojawiały się krzaczki, przerzuciłem się na Foxmail. Teraz testuję DM5 i jest git. Jakoś wolałem starą dobrą wersję 4. , ale i tak trudno o lepszy i darmowy program.

Zauważyłem na razie jeden problem: mam W10 i po odpaleniu DM jak wchodzę w Widok->Skróty klawiszowe program mi się wiesza. Czy ktoś ma podobnie?

Oprócz tego jakoś mniej opcji (a za mnogość opcji i możliwości uwielbiałem ten program), ale jest dobrze.
lubaniaq

Re: Zero krzaczków w DreamMail5 i wogóle

Postprzez iRas » 20 sty 2016, o 01:41

Problemów jest nieco więcej. Przeczytaj wprowadzenie do programu...
Na Win/7 ta przypadłość także występuje. Nowe opcje są sukcesywnie wprowadzane. Przykładem najnowsza aktualizacja. Poszerzono nieco opcje konfiguracyjne.
Pierwsza wersja, którą pobrałem 15 grudnia była bardzo, bardzo uboga...
Mam nadzieję, że oprócz nowych opcji, popracują też nad niedociągnięciami tych, które już są obecne...
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez lubaniaq » 24 sty 2016, o 20:35

No i jednak lipa jeszcze z DM - jak pisałeś faktycznie nie radzi sobie z synchronizacją folderów IMAP. Pobiera mi po kilka mejli albo wcale z danego folderu, nie usuwa kosza, a w jednym z kont po usunięciu wiadomości do kosza po synchronizacji na serwerze wiadomości dalej wisiały w folderze otrzymane. Może to tylko u mnie, ale z racji, że korzystam z 6 kont IMAP pozostaję jeszcze przy foxmail i czekam na aktualizacje DM.
lubaniaq

Postprzez iRas » 24 sty 2016, o 20:51

Mam takie podejrzenia i dobrze by było, żeby były prawdziwe, że opcje usuwania nie są jeszcze włączone. Vide - opcja - usuń z serwera po opróżnieniu kosza dostępna w poprzedniej wersji. Mam nadzieję, że względy bezpieczeństwa wersji testowej mają wpływ na to. W innym przypadku taka właściwość jest nie do przyjęcia. I program byłby nieużyteczny. Bo przy kontach w POP3 nie ma usuwania z serwera w sposób automatyczny. Jest ale tylko przy usuwaniu ręcznym. A jeśli idzie o IMAP... Raczkują w tym temacie... Foxmail może być przykładem jak klient ma się komunikować z serwerem właśnie po IMAP...
Proszę, weź pod uwagę, że jest to wersja beta (testowa - i do testów właśnie została udostępniona) i do pierwszej wersji stabilnej (finalnej), nie można opierać poczty na takim programie...
Pozdrawiam,
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez Marton » 18 mar 2016, o 18:35

Ciekawostka:

Folder Foxmaila 7.0.1.92 po ok 2 latach użytkowania - 478MB
Folder "świeżego" Foxmaila 7.2.7.26 po wprowadzeniu 5 kont i kontaktów - 469MB (!!!!)
Folder "świeżego" DreamMaila5 po wprowadzeniu 5 kont i kontaktów - 46MB
Marton

Postprzez iRas » 19 mar 2016, o 01:27

Napiszę tak:
Domyślnie DreamMail5 ma ustawione pobieranie wiadomości niecały rok wstecz. Foxmail powinien pobrać wszystkie wiadomości, bez względu na datę. Anomalia występująca w Twoim przypadku jest irracjonalna.
Jakim protokołem pobierasz? Jeśli po IMAP, to możliwe, że w jednym przypadku pobierasz nagłówki, a w drugim całe wiadomości. Mała różnica pomiędzy Foxmailami jest naturalna. Jeśli systematycznie czyścisz konto, a zachowywanych w programie wiadomości nie usuwasz z serwera, to nie widzę tutaj żadnych nieprawidłowości...
Jeszcze jedna właściwość ma tutaj wpływ na zajętość miejsca. Indeksacja w Foxmail zajmuje ok. 40% objętości wiadomości, natomiast w DreamMail5 1/9...

Zrobiłem test. DreamMail5 pobrał 2263 e-maile (z ograniczeniem daty, o którym wspomniałem wcześniej) i same wiadomości zajmują 95.2 MB, indeks - 11.2 MB.
DreamMail 4 pobrał 2975 e-maili bez ograniczenia daty i cała zawartość zajmuje - 92.6 MB.
Natomiast Foxmail bez ograniczenia okresu pobrał taką samą ilość e-maili i same wiadomości zajmują 139.5 MB, a katalog z indeksem - 57.6 MB. Dodatkowo - 22.3 MB pozostałe pliki, również programowe... Jednak tymi różnicami nie ma się co przejmować. DreamMail ma bardzo dobry algorytm kompresji.

Przy dzisiejszych pojemnościach dysków - 1GB w tą lub drugą stronę nie jest problemem. Ja startowałem z dyskiem twardym o pojemności 220 MB i to był potężny dysk...

Problem leży w zupełnie innym miejscu...
Pobieranie wiadomości w ilościach jak wyżej:
DreamMail4, uchodzący za demona szybkości - 9 min.
Foxmail 7.2, nie ustępuje miejsca - 10 min.
DreamMail5... - 47 min.
I tu jest problem prawdziwy nowego DreamMaila. W IMAP pobieranie wiadomości trwa jeszcze wolniej. A póki co, nie trafiłem przyczyny. Strona programu jest ascetyczna, żadnych informacji. Jeszcze niedawno dostępne było niezależne forum, skąd można było czerpać nieco informacji, ale chińska cenzura z jakichś przyczyn zablokowała je...
Pozostaje czekać na poprawę w kolejnych aktualizacjach...

Pozdrawiam,
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez Marton » 20 mar 2016, o 21:11

Foxmail 7.2.7.26 i DreamMail5 mam praktycznie w identycznej konfiguracji - z śladową ilością wiadomości.
Ciekawostką i zaskoczeniem jest dla mnie 10x mniejszy folder DraemMaila.
Z kolei Foxmail 7.2.7.26 "zjada"mniej pamięci Po uruchomieniu DreamMail5 praktycznie utrzymuje stały poziom ok25MB, natomiast Foxmail porusza się w zakresie 3-15MB.
Problem opisany w pierwszym poście - wieszanie się programu przy wejściu w Widok->Dostosuj skróty klawiszowe występuje również w v5.16.1033.1015 na Win 8.1.
Niemniej program jest bardzo ciekawy i mam obecnie dylemat w kwestii wyboru między Foxmailem 7.2.7 i DreamMailem5
Marton

Powrót do Strona kodowa i spolszczenia