2012-02-20 - DreamMail 4.6.9.2

Informacje o nowych wersjach.

2012-02-20 - DreamMail 4.6.9.2

Postprzez iRas » 21 lut 2012, o 01:28

Witam,

Ukazała się nowa wersja programu. Nie ukrywam, że przyjąłem ją z mieszanymi uczuciami. Już przy poprzedniej aktualizacji pisałem że program najprawdopodobniej orientuje się na klienta stricte chińskiego. Wskazywałyby na to pewne funkcje, możliwe do wykorzystania jedynie na tamtym rynku, również część kluczy została zaszyta w kodzie programu, co skutkowało wyświetlaniem znaków zapytania zamiast sensownej treści.

Obecna wersja co prawda udostępnia kilka kluczy możliwych do przetłumaczenia, jednak pewna część kluczy znów została umieszczona w kodzie źródłowym, co ponownie uniemożliwia jego przetłumaczenie i powoduje że program wygląda nieestetycznie i staje się nieczytelnym.
Przykład przedstawiony został na poniższych zrzutach.

Wygląd okna programu w wersji 4.6.9.0
Obrazek

A tak wygląda program w wersji 4.6.9.2
Obrazek

Okna dialogowe występują przy próbie wydrukowania części wiadomości.

Nie prowadzę wsparcia programu w celu uzyskiwania z tego tytułu korzyści materialnych. Robię to ponieważ program (pomimo pewnych uchybień) spełnia moje oczekiwania, co więcej, wg mnie jest jednym z najlepszych programów do obsługi poczty. Jednak przyjęta w ostatnim czasie przez twórców programu strategia, zmusza do zastanowienia się - czy dalsze prowadzenie wsparcia ma sens. Jak powiedziałby premier Belka - Nie warto kopać się z koniem. Spróbuję ponownie nawiązać kontakt z twórcami programu, poprzednia próba skończyła się niepowodzeniem. Trudno też czegoś szczegółowego dowiedzieć się na stronie domowej programu. Zlikwidowane zostało chińskie forum, tam czasami można było znaleźć aktualne informacje. O ile ponowna próba nawiązania kontaktu spełznie na niczym, najprawdopodobniej zamknę projekt pod nazwą - DreamMail - polska strona programu.
Nową wersję udostępniam jako alternatywną, wersja 4.6.9.0 w dalszym ciągu będzie występować jako wersja podstawowa. Po w miarę sensownym przetłumaczeniu zmian w wersji 4.6.9.2, umieszczę je na forum.

BTW
Nowości w tej wersji:
- Naprawiono błąd polegający na przyporządkowaniu niektórym użytkownikom błędnych adresów
- Usunięto lukę w zabezpieczeniach, występującą przy tworzeniu haseł dla wielu użytkowników
- Usunięto błąd sprawiający że zaszyfrowany folder po restarcie stawał się ogólnodostępny
- Poprawiono czas sortowania przy zmianie kolejności
- Zmieniono układ kolumn w pasku narzędziowym listy wiadomości (brak możliwości przetłumaczenia)
- Ulepszono - import wiadomości zapisanych na twardym dysku zgodny z czasem oryginalnej wiadomości
- W celu polepszenia czytelności zmieniono wielkość czcionki w formatce kontaktów
- Zmieniono predefiniowany zakres czasowy dla odbierania nowych wiadomości
- Ułatwiono powrót do wyświetlania wszystkich wiadomości, po wybraniu wyświetlania wiadomości dla żądanego nadawcy
- Zmieniono okno dialogowe przy wydruku zaznaczonej części wiadomości (komunikaty nieczytelne)
- Dodatkowa opcja w ustawieniach folderu poczty - (opcja nieczytelna) - sprawia że foldery wyświetlane są po wykropkowaniu

- ponadto kilka zmian których przetłumaczenie nie jest jednoznaczne, a których działania nie udało się sprawdzić

a także kilka innych zmian powodujących że program powoli staje się mało czytelnym dla europejskiego użytkownika...

Pozdrawiam
iRas
Ostatnio edytowano 12 paź 2012, o 01:06 przez iRas, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Dodanie opisu zmian dla tej wersji programu.
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: 2012-02-20 - DreamMail 4.6.9.2

Postprzez iRas » 25 lut 2012, o 01:42

Producent programu częściowo zaktualizował skrypty językowe.
Tłumaczenie zawarte jest w nowych wersjach portable i language, dostępnych na polskiej stronie programu.
http://www.programy.pocztowe.info/dreammail.php?strona=pobierz

Do zlokalizowania pozostało okno dialogowe wydruku zaznaczonej części wiadomości.

Dla ułatwienia w korzystaniu z programu:
Obrazek

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Nowości