OpenPGP, ogólnie - bezpieczeńswo w programach pocztowych

Konstruktywne uwagi i propozycje dotyczące forum.

OpenPGP, ogólnie - bezpieczeńswo w programach pocztowych

Postprzez PiB » 31 gru 2012, o 22:03

Witam pięknie wszystkich, bo to mój pierwszy wpis tutaj - w ogóle pierwsze kwadranse. Nie chciałem więc "malkontencić" na początek - i próbowałem napisać list do Twórcy forum, ale spotkała mnie niemiła niespodzianka, jak już się "opisałem" i próbowałem wysłać: to dostałem zwrot, że nie można wysłać,bo "wybrani użytkownicy nie istnieją" I to nawet, gdy - próbowałem przez przeglądanie profilu i kliknięci na profilu: wiadomość prywatna". Niby okienko korespondencji się pojawiała, ale podobnie się dzieje. Toteż niniejszym zaprzestaję prób - i wklejam to, co próbowałem wysłać prywatną wiadomością.
Ufff, strasznie ciężko się tu pracuje. Także i drogą wklejenia na forum, nie mogę wysłać tego, co już napisałem.... Raz jezscze probuję:

Witam pięknie! I gratuluję pomysłu, temat forum, nawet jeżeli jest jeszcze ono dopioro rozwijjające się - wydaje się bardzo ważny i trafnie dobrany! Gratulacje i dzięki! Ponieważ zaś jeszcze trwamy w świątecznej, bożonarodzeniowej atmosferze, dołączam najlepsze życzenia radości i pokoju - także rozciągających się na wszystkie tygodnie, miesiące wypływające z radości tych dni. :-)
Jednocześnie jednak trochę pytań mi się nazbierało, trochę nie chciałem może, bo wyglądałoby to nieco malkontencko - a trochę po prostu nie wiedziałem, w którym dziale i jaką niewiadomą któremu programowi przypisać. Stąd, piszę również o tym w prywatnej korespondencji. Mianowicie, moje zaintersowanie programimi jest też przez pryzmat spraw bezpieczeństwa. Przyznam, że dla mnie byłby to "dość główny" aspekt - skoro mamy tu taki projekt nowatorski, alternatywny, czyli nastawiony wolnościowo względem monopolistów, obywatelsko - warto by może było, by w centrum takiej inicjatywy stanął ten wymiar korespondencji. Niestety, trochę to odbieram, jak wiele działańw zasadzie we wszelkich typach ludzkiej działalności wobec Polaków: dawać im świecidełka i duperelki, jak małpom - ale rzeczy istotne zakrywać przed nimi. Nie dla drażnienia, ideologizacji - ale dla wykazania tego, parę przykładów: począwszy od polityki, czyli można debatować w kółko o tym, czym różni się PO od PiSu - ale absolutnie nie damy Polakom JOWów. Niech mają zażarte dyskusje jako główne newsy w portalach, czy któraś tam gwiazdunieńka założyła majtki albo było coś tam widać bądź na czym tańczy Katarzyna W. - ale wara napisać, jak katastrofalnie rośnie dług publiczny, jak zarzynamy się brakiem dzieci już od lat itd.
Podobnie - jak mi się wydaje - można interpretować brak akcji i zainteresowania Polaków tak podstawową sprawą jak bezpieczeństwo poczty czy w ogóle działań w internecie. Jeżeli się nie mylę - nie ma bodaj żadnego, przynajmniej freewarowego programu pgp przetłumaczonego na polski. A rząd niemiecki - potrafi nawet wspierać projekty prywatnych twórców!
Podobnie - z programami el-pocztowymi... I tu właśnie - pozwalam sobie nieśmiało podsunąć ten pomysł. To raz. Dwa - miałbym też pytanie. Trochę się przyjrzałem to forum, nie wszędzie udało mi się zidentyfikować odpowiednią informację. Stąd, prosiłbym o upewnienie. Wszystkie są spolonizowane? Wszystkie są frewarowe? Wydaje mi się zaś, że spośród spolonizowanych freewarowych, jedynie dwa, ciekawy Foxmail 6,5pl oraz Claws Mail mają obsługę pgp? Niestety, oba chyba tylko na zasadzie dostosowania do wgranego osobno prgramu pgp? Czy się mylę, czy może któryś z nich - albo inny z wymienionych ma wbudowany własny moduł pgp do szyfrowania? Jeżeli korzystać muszą bowiem z innych programów - to niestety, znów odpada możliwość korzystania dla kogoś, kto chce przede wszystkim j. polskiego się trzymać (do czego jak najbardziej jako Polak powinien być zachęcany i co powinno być mu umożliwiane). Czy może Pan zna jakiś po polsku program do pgp - w ogólu do pgp a w szczególności freewarowy? Mam nadzieję, że bezpośredniość moich pytań nie będzie odebrana jako obcesowość ani nie urazi z tej czy innej racji. Będę zaś wdzięczny - za wszelką odpowiedź, przy czym jakieś podpowiedzi będą tym cenniejsze. :-) Z góry dzięki - i pozdrawiam!
PiB

Re: OpenPGP, ogólnie - bezpieczeńswo w programach pocztowych

Postprzez chrisjacob » 23 sty 2014, o 12:27

Your experience is really unpleasant and as a newbie here this can easily frustrate one. I need to ask you whether you have tried to contact any of the moderators by e-mail. Go to the home page and search for the moderator e-mail and send him an email stating the same. Please try to make it small and to the point, which will be helpful for the people on the other end.
chrisjacob

Powrót do Uwagi i propozycje