Błąd powiadomienia i czasu zdarzenia w kalendarzu

Błąd powiadomienia i czasu zdarzenia w kalendarzu

Postprzez twoman » 8 paź 2018, o 09:46

Foxmail 7.2.9.115. Przy dodawaniu nowego zdarzenia, po wybraniu opcji wygenerowania powiadomienia (wyprzedzenia) w przypadku dni i godzin, po zapisaniu w miejsce nich pojawiają się minuty. Przykładowo wpisuję 2 dni, to pojawiają się 2 minuty. Podobnie jest w przypadku godzin. W przypadku minut jest OK.
Dodatkowo, kiedy dodaję zdarzenie na okres pokrywający się z czasem letnim (chyba o to chodzi?), zapisany czas jest o 2 godziny do przodu. W miesiącach od listopada do marca jest OK.
Ostatnio edytowano 8 paź 2018, o 20:13 przez twoman, łącznie edytowano 1 raz
twoman
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 16:03

Re: Błąd powiadomienia i czasu zdarzenia w kalendarzu

Postprzez twoman » 8 paź 2018, o 20:12

Dalsze testowanie pokazało, że odnośnie 2 godz. przesunięcia czasu zdarzenia, z całą pewnością chodzi o czas letni/zimowy. W okresie od ostatniej niedzieli października do ostatniej soboty marca roku następnego (czas zimowy), czas zapisywany jest właściwie, przy czym po zsynchronizowaniu również czas zapisany na serwerze Google jest OK. W przypadku czasu letniego, czas po zapisaniu w kalendarzu Foxmail'a jest przesuwany o 2 godz. do przodu, natomiast jak wynika z ostatnich ustaleń, czas na serwerze Google zapisywany jest o 2 dodatkowe godz. w przód. Przykładowo, jeśli w oknie nowego zdarzenia w kalendarzu Foxmail wpiszę godz. 9:00, to pokazuje się godz. 11:00, natomiast w kalendarzu Google pokazuje się godz. 13:00. Co ciekawe, w kalendarzu Foxmail przypomnienie pojawia się w odniesieniu do godz. 9:00.
Szkoda, bo konstrukcja kalendarza w Foxmail jest przejrzysta i funkcjonalna. Niestety, problemu tego nie da się ominąć przez późniejszą edycję zdarzeń w Foxmail, ponieważ w Google zmiany wówczas nie zachodzą, a odwrotnie nie działa synchronizacja (przynajmniej u mnie).
twoman
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 16:03


Powrót do Foxmail 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Programy pocztowe - Forum - Statystyki Trace Watch