FoxMail 7 + obsługa certyfikatów + antywirusy = problem

FoxMail 7 + obsługa certyfikatów + antywirusy = problem

Postprzez Wojtek » 3 mar 2017, o 08:23

Cześć!

Ostatnie zmiany w Foxmail stały się dla mnie dość problematyczne - po aktualizacji antywirusa Avast do wersji 2017 nie jestem w stanie korzystać poprawnie z obydwu programów.
Przyczyną jest skanowanie przesyłu poczty poprzez SSL przez program antywirusowy (rzecz dotyczy pewnie nie tylko Avasta, ale wielu programów antywirusowych) - aby to ominąć wystarczy zwykle wygenerować certyfikat w programie antywirusowym (w Avaście to MailShield.der) i zaimportować go w programie pocztowym.
Niestety zaznaczone poniżej na czerwono informacje o zmianach w programie wskazują porzucenie w FoxMail obsługi certyfikatów - z wersji na wersję Foxmail zrobił zwrot o 180 stopni

Foxmail 7.2.8.379 (pl)
W dniu 11-01-2017 udostępniono Foxmail w wersji 7.2.8.379.
Z informacji dostępnych na stronie producenta wynika, że nowa wersja wprowadza kilka niewielkich zmian:
- Nowe: Wprowazono wyszukanie przeszłych i przyszłych wydarzeń w kalendarzu
- Ulepszenie: Zoptymalizowano wysyłanie i odbieranie e-maili
- Ulepszenie: Poprawki błędów.
Analiza zasobów oraz pliku językowego ujawnia wycofanie się z obsługi certyfikatów bezpieczeństwa.

Co nowego w wersjach 7.2.7 [Ukryj]
Foxmail 7.2.7.174 (pl)
W dniu 14-06-2016 udostępniono Foxmail w wersji 7.2.7.174.
Brak informacji producenta o wprowadzonych zmianach.
Z analizy pliku językowego wynika iż wersja najnowsza kładzie nacisk na ulepszenie obsługi certyfikatów bezpieczeństwa....

Znacie może rozwiązanie problemu, inne niż wyłączenie modułu ochrony poczty w Avast czy samego skanowania SSL (to ostatnie nie rozwiązuje problemu całkowicie)?

Można prosić administratora o umieszczenie na serwerze do pobrania także wersji 7.2.7.174 PL, w której obsługa certyfikatów była obecna?

Dzięki, pozdrawiam!
Wojtek

Re: FoxMail 7 + obsługa certyfikatów + antywirusy = problem

Postprzez iRas » 7 mar 2017, o 02:32

Witam,
Dziękuję za przekazanie tej informacji. Program w wersji 7.2.7.174 jest już dostępny w pobieralni.
Nie znam odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie. Jest jeszcze jedna przykra cecha tego programu. Nie można założyć konta IMAP na Interii, gdyż logowanie nie przechodzi walidacji... No cóż, taki urok programów nie dedykowanych na nasz rynek...

Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: FoxMail 7 + obsługa certyfikatów + antywirusy = problem

Postprzez Wojtek » 7 mar 2017, o 21:30

Dziękuję bardzo.

Wrzuciłem u siebie starą wersję programu i ... po przejrzeniu wszystkich (wydaje mi się) opcji nie znalazłem nigdzie nic związanego z certyfikatami :)

Szukałem w Internecie informacji na ten temat, gdzieś przewinęło się zdanie o umieszczeniu zarządzania certyfikatami w książce adresowej - ja tam niczego nie znalazłem (może dotyczyło starych wersji Foxmail).

Finalnie zaktualizowałem Avasta z ostatniej podwersji do najnowszej podwersji (dopiero co wyszła), odbiór poczty w Foxmail przy włączonym skanowaniu SSL zaczął działać bez problemów.
Zaktualizowałem Foxmail do najnowszej wersji ... odbiór poczty dalej działał.

Zaktualizowałem Avasta na innym komputerze (gdzie zainstalowana była najnowsza wersja Foxmail, wcześniej odmawiająca współpracy z nowym Avastem i odbiorem poczty z użyciem SSL) ... wszystko gra.

Cóż ... :)

Pozdrawiam!
Wojtek

Powrót do Foxmail 7