foxmail 7 problem z instalatorem

foxmail 7 problem z instalatorem

Postprzez bolek » 13 kwi 2016, o 06:45

dzień dobry

Prosze o pomoc.
Chciałbym zainstalować nową wersję fox mail
ale
system win 10 64 bit Pro

1. podczas sciagania instalatora domyślny folder nie miał
uprawnień do zapisywania w nim zmian. Po zmianie folderu instalator wypakował wszystkie pliki w nowej sciezce..

2. ale w nowym folderze nie widze zadnego pliku .exe do rozpoczęcia instalacji bo ta nie rozpoczeła sie automatycznie.
jakim plikiem powinienem rozpocząc instalcje lub jak on sie nazywa i gdzie gdzie powinien być .?

3. dodam ze mam porzednie wersje fox-a i na win 8.1 64 i na win7 64 wszystkie pro i tego problemu nie było
bolek

Re: foxmail 7 problem z instalatorem

Postprzez iRas » 13 kwi 2016, o 15:19

Dzień dobry :)

Napisz:
- skąd pobierałeś program (instalator)
- jeśli pobierałeś z naszej strony, to pobrałeś portable, czy tylko spolszczenie
- gdzie zainstalowana jest poprzednia wersja
- gdzie zainstalowana jest nowa wersja

Programy zapisujące aktualizowane dane (np. poczta) we własnym folderze, nie powinny być instalowane w katalogach chronionych prze UAC.
Dlatego też archiwum portable nie ma nadanych praw administratora dla wypakowywanej zawartości i domyślną ścieżką prowadzi do innego dysku.
Można wymusić wypakowanie zawartości poprzez uruchomienie instalatora archiwum na prawach administratora, jednakże mając na uwadze to co napisałem wcześniej - mija się to z celem...

BTW
Instalator portable pobrany z naszej strony zawiera plik wykonywalny...

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: foxmail 7 problem z instalatorem

Postprzez bolek » 30 kwi 2016, o 08:50

dzień dobry

problem rozwiązany.

ad.1 Program pobrałem z tego portalu
ad.2 pobrana wersja to portable
ad.3 była to pierwsza instalacja na nowym kompie ( w opisie problemu podałem tylko że na innych komputerach i innych systemach tego problemu nie było)
ad.4 nie wiem jaka to była przyczyna ale usunąłem pobrany instalator, usunąłem wszystkie foldery z nim utworzone. ( wraz z nową scieżką jaką próbowałem mu wskazać)
zrestartowałem komputer, pobrałem ponownie instalatora, wskazałem ręcznie nową scieżkę jako ze UAC wciąż nie pozwalał instalować w domyślnej i ... działa. wiec nie potrafię wskazać przyczyny błędu przy pierwszej instalacji
.
bolek

Powrót do Foxmail 7