Problem z filtrowaniem wiadowmości

Problem z filtrowaniem wiadowmości

Postprzez twoman » 29 wrz 2015, o 06:56

Nie działa filtrowanie niechcianych wiadomości (na podstawie reguł Foxmail 7.2), które w chwili uruchomienia programu, znajdują się już na serwerze pocztowym.
Filtrowanie działa poprawnie jedynie w przypadku wiadomości pojawiających się na bieżąco w trakcie działania programu.
Czy jest jakiś patent, aby temu zaradzić?
twoman

Re: Problem z filtrowaniem wiadowmości

Postprzez iRas » 1 paź 2015, o 22:01

Rozumiem, że w chwili tworzenia reguły, wiadomości były przez program już pobrane...?
Jeśli regułę tworzymy na bazie wiadomości, to program pyta, czy wiadomości mają być przeniesione do wybranego folderu...
Natomiast, jeśli filtr tworzony jest z poziomu narzędzi programu, to po utworzeniu reguł, należy uruchomić jego wykonanie poprzez przycisk - Uruchom teraz...
Na marginesie - w przypadku poczty POP3, przenoszenie wiadomości do folderu ze śmieciami mija się z celem, gdyż niektóre serwery - nie udostępniają obsługi spamu klientom zewnętrznym...

Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez twoman » 4 paź 2015, o 12:14

Dziękuję za info.
Było to tak oczywiste, że aż wstyd, iż sam tego nie zauważyłem...
BTW...
Szkoda, że wiadomości nadawców z czarnej listy, nie mogą być usuwane z serwera, z pominięciem kosza. Problem byłby marginalny, gdyby choć działała zaptaszona funkcja opróżniania kosza przy wyjściu z programu, ale niestety nie działa. Czyżby dotyczyło to jedynie kosza/koszy lokalnych, lub protokołu POP3. Moja konfiguracja to 4 konta IMAP, w tym nieszczęsne o2, którego IMAP woła o pomstę do nieba...
A może i na powyższe, drobne "bolączki", jest równie proste rozwiązanie jak w przypadku filtrowania ;-).
No ale ostatecznie można utworzyć regułę "Od X = usuń", zamiast dodawać do czarnej listy.
twoman

Postprzez iRas » 4 paź 2015, o 23:27

No, cóż... Zależy co masz na myśli, pisząc - wyjście z programu...
Jeśli w ustawieniach ogólnych programu odptaszkowana jest opcja - Zamknij Foxmail zamykając okno główne - to po naciśnięciu X - program schowa się w zasobniku, a nie zamknie.
W takiej sytuacji zamknięcie programu wraz z zamknięciem systemu nic nie da, bo zamykany system nie pozwoli na działanie w tle. Natomiast przy opcji zaptaszkowanej, program bez problemu usuwa wiadomości będące w koszu. Ale... Czy to ma sens?
1. Po to włączam program, by na bieżąco pobierał wiadomości i działał w tle...
2. Program opróżniając kosz, w tle usuwa je z serwera. Przy zamykaniu programu, działanie tej usługi może czasami okazać się nieskuteczne i wiadomości pozostaną na serwerze...
3. Powyższe odnosi się do POP3.
Nie mam IMAP-u na Tlenie i nie wiem jak program z tym serwerem współpracuje. Nie mogę POP-u przekształcić w IMAP, gdyż zbyt wiele wiadomości mam na koncie lokalnym, których nie ma już na serwerze... A import mi się nie uśmiecha :| .

Nie sądzę jednak, by było inaczej niż u innych dostawców tej usługi... Onet czy Gmail również pod tym protokołem nie pozwalają na opróżnienie kosza przy zamykaniu programu.
Jest to możliwe jedynie przy POP3.
Być może w opcjach serwerowych da się zmienić okres opróżniania kosza... Może to jednak czasami okazać się szkodliwe. Czasami w koszu też znajdują się istotne informacje... :)

Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez twoman » 5 paź 2015, o 11:38

Dziękuję z za szybką odpowiedź.
Jeśli chodzi o wspomniane zamykanie programu, to mam na myśli jego całkowite zamknięcie w trakcie pracy systemu win 7.
Program nie usuwa wiadomości z kont IMAP również w gmail'u i wp. Ja z kolei nie mam konta POP3, dlatego nie mogę sprawdzić w drugą stronę, a ponieważ problem jest mało istotny, to nie ma o co kruczyć kopii.
Na koniec chciałbym wyrazić wdzięczność za spolszczenie i "czuwanie" nad programem, który jest ze wszech miar tego wart, gdyż ma praktycznie wszystko co potrzeba, a nie ma jedynie tego, co zwykł jestem określać mianem bajerów. Być może po części wynika to z faktu, że moje młodzieńcze lata minęły bezpowrotnie ponad ćwierć wieku temu, dlatego obecnie w zakresie softu mam zgoła odmienne priorytety, ze szczególnym uwzględnieniem szybkości, stabilności, przejrzystości i lekkości dla systemu, a Foxmail spełnia je w 99.99% :-).
twoman

Powrót do Foxmail 7