Foxmail 7.2 i opcje załączników

Foxmail 7.2 i opcje załączników

Postprzez twoman » 14 sie 2015, o 16:30

Od kilku dni testuję wersję portable, ale to chyba nie ma znaczenia w kwestii, którą chciałby wyjaśnić. Chodzi o to, że w przypadku pobierania samych treści wiadomości (bez załączników), nie znalazłem możliwości ich późniejszego pobrania w taki sposób, aby nie znalazły się w folderze Storage/Mails programu. Przecież pobrany załącznik jest i tak potem zapisywany w wybranym przez użytkownika folderze, więc mamy do czynienia z dublem. Przy dużej ilości opasłych załączników, marnotrawi się miejsce na dysku.
Po wcześniejszym pobraniu i zapisaniu załącznika, można oczywiście usunąć go z wiadomości (na serwerze pocztowym zostaje), ale w tym momencie ginie też ikonka załącznika przy nadawcy wiadomości (spinacz), więc staje się to nieczytelne. Sensownym rozwiązaniem byłby pozostawienie tejże ikonki i powrót do sytuacji sprzed pobrania załącznika, czyli widoku pliku z adnotacją, że nie został pobrany. Wtedy byłoby to logiczne i czytelne, ponieważ w przyszłości można by pobrać go znów, bez potrzeby odwiedzania portalu pocztowego.
A może ma ktoś jakiś pomysł aby to obejść, bo nie widzę sensu powielania plików, zwłaszcza kiedy jest ich dużo i dużo ważą.
twoman
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 16:03

Powrót do Foxmail 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Programy pocztowe - Forum - Statystyki Trace Watch