Foxmail 7.2- powrót do jęz. polskiego niemożliwy

Foxmail 7.2- powrót do jęz. polskiego niemożliwy

Postprzez Larka » 13 maja 2015, o 15:58

Cześć,

Proces instalacji Foxmaila 7.2 portable przeszedł pomyślnie. Spolszczenie działało wyśmienicie, ale zaczęłam się bawić ustawieniami i w opcjach konta zmieniłam język na angielski. Niestety była to droga w jedną stronę, gdyż powrotu do języka polskiego już nie ma. Do wyboru mam ang i dwa chińskie ( dziękuję bardzo:)).
W katalogu languages widzę plik polish.lgb. ale interfejs go nie zaciaga?

Prosze o pomoc w przywróceniu polskiego języka do obsługi klienta poczty.

Załączam screena

Edytowane przez Admina
link do print screena:
http://www.pocztowe.info/upload/images/1431529153.jpg
Larka

Re: Foxmail 7.2- powrót do jęz. polskiego niemożliwy

Postprzez iRas » 14 maja 2015, o 14:27

Witaj,
Odpowiednia informacja umieszczona jest na stronie poświęconej instalacji programu, w części odnoszącej się do

Instalacji spolszczenia:
Ponieważ w programie zmieniono sposób wyboru języka, z dynamicznego na statyczny, z udostępnieniem tylko trzech pozycji, każdy wybór - oprócz trzech programowych - wymaga edycji pliku konfiguracyjnego.

Jeśli potrafisz edytować pliki, to w pliku - Language.ini - wartość w sekcji default, musisz zmienić na:
ActiveLang=Polish
... i ponownie uruchomić program.

iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez Larka » 15 maja 2015, o 09:30

Dziękuję za odpowiedź :)

Nie wiem czy aż taka zaawansowana jestem, żeby to zmienić - ale wydaje mi się, że język polski jest ustawiony jako domyślny, a mimo to nie działa :(

print screeny:
http://www.pocztowe.info/upload/images/1431678525.jpg

i ustawienia:
http://www.pocztowe.info/upload/images/1431678551.jpg

Czy coś innego powinnam jeszcze zmienić ?:)
Larka

Postprzez iRas » 15 maja 2015, o 12:50

Wpis jest prawidłowy.
Zamknij program, nie do zasobnika (ikony) - tylko całkowicie...
Sprawdź powtórnie czy w sekcji domyślnej tego pliku konfiguracyjnego - figuruje nadal - Polish...
Uruchom ponownie program - tu nie ma innego wyjścia - musi zadziałać...

Alternatywnie - pobierz samo spolszczenie i zainstaluj je przy wyłączonym programie...
Pobieralnia

Powodzenia,
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez Larka » 15 maja 2015, o 15:00

Uparty jest.

Próbowałam na różne sposoby i nic.

Ostatnią deską ratunku jest, że podałam nieprawidłowy folder do rozpakowania spolszczenia.

foxmail-->foxmail7.2--> languages

czy powinnam skopiować do ogolnego katalogu?: foxmail-->foxmail7.2

P.S Jeżeli spolszczenie nie zadziała to rozumiem, ze czeka mnie instalacja od nowa. Stracę wtedy wszystkie dane z maila czy jest szansa na skopiowanie plików z kontaktami i mailami i przeniesienie ich do nowozainstalowanego Foxa ?
Larka

Postprzez iRas » 15 maja 2015, o 20:53

Larka... To jest proste...
Jeśli program masz zainstalowany w katalogu zbiorczym - foxmail, a katalogiem programu jest - Foxmail 7.2, to spolszczenie prowadzisz do katalogu - Foxmail 7.2. Paczka ze spolszczeniem zawiera wszystkie pliki wymagające jakiegoś tam tłumaczenia, a nie tylko skrypt językowy...

Jeśli poprowadziłaś instalator spolszczenia do - Languages, to wszystkie podkatalogi tam znajdujące się, możesz usunąć.
Pojęcia nie mam dlaczego u Ciebie wynikają takie problemy... Zmieniałem u siebie język kilkakrotnie - nawet na chiński... :) Nie miałem kłopotów z przywróceniem j. polskiego...

Natomiast jeżeli chcesz bazować na nowej instalacji, to pobierz z tej samej strony wersję portable i ją zainstaluj...
Wcześniej zmień nazwę dotychczasowej instalacji np. na Foxmail 7.2_old (broń Boże - nie usuwaj!).
Instalację prowadzisz do katalogu - foxmail, czyli - tak to rozumiem - Twojego katalogu zbiorczego. Wersja portable zamknięta jest we własnym folderze, właśnie Foxmail 7.2.
Jak przywrócić dotychczasowe dane do nowej wersji pisałem dzisiaj w nocy w temacie - "Foxmail 7- gdzie są pliki profilu?"
Reasumując - do nowej instalacji przenosisz lub przekopiowujesz katalogi - Global oraz Storage, a także plik - FMStorage.list - i dopiero wówczas uruchamiasz program... Przypominam - przy aktywnym UAC - pierwsze uruchomienie na prawach administratora... W przypadku kopiowania katalogu - Global - wymagane będzie wymuszenie nadpisania...
Pozdrawiam,
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez Larka » 26 maja 2015, o 10:15

aaaaach.

Dorzucilam to spolszczenie do katalogu. Odpalam Foxa i co widzę ? Nic. Wszystkie maile poszły w diabły :)
No trudno ustawilam konta od początku - dobrze, ze wiadomosci wciaz na serwerze wisiały.
Ale za to teraz mam program w języku polskim. ;)

dzięki za poświęcony czas!
Larka

Powrót do Foxmail 7