Foxmail 7- gdzie są pliki profilu?

Foxmail 7- gdzie są pliki profilu?

Postprzez tomsoul » 13 maja 2015, o 11:04

Witam

Do tej pory używałem thunderbirda. Wczoraj przesiadłem się na foxmaila 7. Mam mały problem. Nie moge nigdzie w katalogu users/tomek/ roaming ani local znależć plików profilu/ustawień foxmaila(ustawienia, maile, itd.). Gdzie one są?
tomsoul

Re: Foxmail 7- gdzie są pliki profilu?

Postprzez iRas » 14 maja 2015, o 14:09

Pliki konfiguracyjne oraz bazy danych znajdują się w zasobach programu...
Odpowiednio są to katalogi - Global i Storage...
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez tomsoul » 14 maja 2015, o 14:16

Ło matko, ale ci chinole wymyślili... Ale rozumiem że jak zrobie kopie tych dwóch katalogów to przy następnej instalacji da się je odtworzyć(kopiując do tych katalogów)?? Nie wiem czy jasno to wyjaśniłem :?
tomsoul

Postprzez iRas » 14 maja 2015, o 23:32

Wymyślili rozsądnie... Ja dość często przywracam partycję systemową... Co to oznacza? Traciłbym zarówno aktualne ustawienia, jak i też aktualne wiadomości...
A wracając do Twojego pytania... wyjaśniłeś jasno. Dodatkowo musisz też zarchiwizować plik - FMStorage.list - z katalogu głównego. Są tam zawarte ścieżki do wszystkich Twoich kont.
A na marginesie - katalog - Global - liczy kilkadziesiąt MB, natomiast katalog - Storage - w moim przypadku, na dzień dzisiejszy - 1.3 GB. A bywa, że przekracza trzy... ;)

Jest jeszcze jedna możliwość... Program wyposażono w ciekawy moduł archiwizowania... Zarchiwizowane wiadomości można przeglądać, drukować bezpośrednio z archiwum. Archiwum można również importować do programu, zostaną wówczas umieszczone w oddzielnym katalogu konta do którego nastąpi import...
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Foxmail 7