Czysta instalacja - pliki ustawień ze starej

Czysta instalacja - pliki ustawień ze starej

Postprzez shados » 17 kwi 2015, o 10:04

Witajcie,
Mam nieco zaśmiecony katalog z foxmailem. Chciałbym wyczyścić go ze wszelkich zbędnych załączników i najprościej rozpakować do nowego katalogu nowego portabla. Jednak czy jest możliwość, aby przenieść ze starego katalogu pliki ustawień, aby nie trzeba było od nowa dodawać wszystkich kont? Wszystkie konta mam na imap więc pobrałoby to tylko maile z załącznikami, które rzeczywiście są na koncie.
Które pliki i gdzie trzeba by skopiować?
shados

Re: Czysta instalacja - pliki ustawień ze starej

Postprzez iRas » 17 kwi 2015, o 19:13

Nie wiem, co rozumiesz poprzez określenie - zaśmiecony...
Jeśli chcesz pozbyć się pobranych wiadomości, to najprostszym sposobem jest usunięcie katalogów z pobranymi wiadomościami:
Storage -> katalog@konta.pl -> Mails
i uruchomienie programu na prawach administratora.
Natomiast, jeżeli chcesz to zrobić na nowej wersji portable, to musisz w katalogu nowej wersji założyć katalog - Storage.
W nim pozakładać katalogi wszystkich kont i do tych katalogów przekopiować katalogi konfiguracyjne - Accounts.
Ponadto, z katalogu poprzedniej wersji - musisz przekopiować plik - FMStorage.list.
Program uruchamiasz na prawach admina...
Żeby nie stracić ustawień programu, wypada jeszcze przekopiować katalog - Global - wymuszając nadpisanie...
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez shados » 18 kwi 2015, o 16:26

Chodzi o to, że dziwnym trafem nie wszystkie pobrane pliki w pobranych wiadomościach są usuwane z dysku wraz z usunięciem maila. Dlatego chciałbym mieć sposób na czyszczenie instalacji programu.
No i dziękuję za wcześniejszą radę - jak uda się w końcu pobrać nowego foxmaila to przetestuję ten sposób.
shados

Postprzez ZderzaczHadronow » 10 cze 2015, o 10:54

Jak aktualizować program w wersji Portable ?
Przekopiowałem katalogi Storage oraz Global do nowej wersji programu, i program nie widzi konta ( przy uruchamianiu pyta o konta)
ZderzaczHadronow

Postprzez iRas » 10 cze 2015, o 13:29

Odpowiedź masz dwa posty wyżej...
Do nowej lokalizacji programu należy przekopiować również plik - FMStorage.list, znajdujący się w dotychczasowych zasobach programu i dopiero wówczas uruchomić program.
Opis przejmowania danych z poprzednich wersji opisany jest w kilku wątkach, min.: tu i tu.

iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Foxmail 7