Foxmail UAC

Foxmail UAC

Postprzez viper80 » 23 gru 2014, o 13:58

Witam,
Po kliku chwilach od uruchomienia programu wyskakuje okienko Kontrola konta użytkownika Foxmail UAC i dzieje sią tak za kązym uruchomieniem programu.
Jak się tego pozbyć ?
Czy foxmail chce przesłać bez naszej wiedzy jakies dane ?
viper80

Re: Foxmail UAC

Postprzez iRas » 24 gru 2014, o 23:18

Witam,
Proszę jednorazowo uruchomić program na prawach administratora. Prawoklik na pliku wykonywalnym i wybór odpowiedniej opcji z dostępnego menu...
Piszę o tym na stronie pobierania wersji portable...
Problem występuje w systemach z aktywnym UAC - Vista, 7, 8), przy korzystaniu z wersji bezinstalacyjnej.
Nie jest to związane z przesyłaniem przez Foxmail jakichś danych.
UAC jest to funkcja kontroli konta użytkownika w systemach o których wyżej...

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt...
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez viper80 » 30 gru 2014, o 20:38

Foxmail mam na dysku D nie wiem czy to ma znaczenie ale uruchomienie go z prawami administratora nie pomaga. Nadal wyskakuje okienko z uac. System to win7.
viper80

Postprzez iRas » 30 gru 2014, o 21:27

Hmm...
Mam sytuację prawie identyczną... Win/7 po odzysku, bez instalowanego wcześniej Foxmaila. Foxmail na partycji E:\ z wersji portable. Pierwsze uruchomienie na prawach zwykłego użytkownika i monit o zgodę na wprowadzenie zmian. Zgoda oczywiście nic nie daje i przy powtórnym uruchomieniu, znów monit... Po zamknięciu programu, uruchamiam go na prawach administratora... i w zasadzie nic więcej... Kolejne uruchomienie nie skutkuje już prośbą o zgodę itd, itp...
Pytanie retoryczne - na jakim poziomie masz ustawione UAC - Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Zmień ustawienia funkcji Kontrola... ? U mnie jest na domyślnej, czyli druga kreska od góry... Może masz za wysoki poziom zabezpieczeń ?
Spróbuj zmienić na najniższe i uruchomić Foxmaila jako administrator... Zmiany w rejestrze powinny się dokonać bez problemu.
Jeśli wszystko będzie OK, przywróć zabezpieczenia...

A jeżeli to nie pomoże, to pobierz wersję instalacyjną - najlepiej ze strony domowej programu, przy zamkniętym programie - poprowadź instalator do miejsca w którym program obecnie się znajduje... tak by katalogi się pokrywały, a nie zagnieździły... Instalator Foxmaila pracuje na prawach administratora i podczas instalacji dokona potrzebnych zmian w rejestrze... Po instalacji ponownie musisz zainstalować portable lub samo spolszczenie... Powinno pomóc...
Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Foxmail 7