IMAP w foxmail

IMAP w foxmail

Postprzez kriss_kg » 4 lis 2014, o 09:01

Witam serdecznie,

Mam taki problem.:
Posiadam konto na Interii np. 12345@poczta.fm
Jako, że użytkuję te konto w pracy, w domu i w telefonie, postanowiłem iść z duchem czasu i przesiąść się z protokołu POP3 (używanego od niepamiętnych czasów) na nowoczesny protokół IMAP.
Wszystko pięknie się zsynchronizowało. Niestety są pewne błędy.

1. Na stronie www interiii powstał katalog FoxmailSpamBox i jest to katalog, w którym zapisują się e-maile uznane przez foxmail za SPAM. W Foxmailu za to istnieje folder Folder Spamu (standardowy, który był od zawsze ze standardową ikoną żółtej cebuli? płomienia?) oraz folder Wiadomości-śmieci który ma ikonkę taką jak wszystkie inne katalogi (żółty folder z dwoma strzałkami mającymi symbolizować synchronizację? po zaznaczeniu tego folderu i kliknięciu prawym klawiszem myszy nie ma w menu podręcznym polecenia "opróżnij folder spamu". Ewidentnie te dwa foldery się nie połączyły.

2. W Foxmailu powstał folder Kosz ale nie talki jak był wcześniej (wcześniejszy z ikonką kosza zniknął) tylko z ikoną taką jak wszystkie inne foldery (żółty folder z dwoma strzałkami mającymi symbolizować synchronizację?). Po zaznaczeniu tego folderu i kliknięciu prawym klawiszem myszy nie ma w menu podręcznym polecenia "opróżnij kosz". Brakuje mi tej opcji.

3. Jeżeli piszę e-maila z Foxmaila, to po wysłaniu nie pokazuje mi go w folderze wysłane (zarówno w foxmailu jaki na www). W foxmailu pokazuje go tylko w folderze Brudnopis. Na stronie www nigdzie go nie ma :(
:( ----> I TO MNIE BOLI NAJBARDZIEJ

Miał ktoś taki przypadek i może go rozwiązał?

(Na komputerach Foxmail 7.2 builid 5.140, na komórce najnowszy K9 Mail wersja 5.001)

Pozdrawiam,

Krzysztof
kriss_kg

Re: IMAP w foxmail

Postprzez iRas » 7 gru 2014, o 02:49

Witaj,
Przykro mi, że odpowiadam tak późno. Najprawdopodobniej już sobie poradziłeś... :)
Ale może będzie pomocne innym...

Kłaniają się podstawy IMAP...

Na nazwie konta - prawoklik - opcja - Więcej -> Mapowanie folderów
- Kopie robocze - wybierasz - Wersje robocze
- Wiadomości wysłane - wybierasz - Wysłane
- Wiadomości usunięte - wybierasz - Kosz
- Wiadomości spam - wybierasz - Wiadomości-śmieci

Nie mam konta płatnego, przetestowałem korzystając z darmowego. Możliwe, że konto płatne będzie mieć inne nazwy folderów. Zasada pozostanie ta sama... Musisz dopasować mapowanie...
W moim przypadku - wiadomości wysłane dostęppne były zarówno w katalogu programu, jak i też przez WebMail (strona).
Zarówno folder spamu jak i kosz otrzymały polecenie - Opróżnij...
Problem jaki zauważyłem to w pewnym momencie w programie istniały dwa foldery - Brudnopis.
I w tej właśnie sytuacji wystąpił brak synchronizacji pomiędzy - Brudnopisem - w programie, a katalogiem - Kopia robocza - na serwerze.
Po próbie ponownego mapowania folderów, jeden z brudnopisów zniknął, ale wiadomość na serwerze nie pojawiła się.
Wiadomaść zapisana jako kopia już w sytuacji występowania jednego - Brudnopisu - została zsynchronizowana...

Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Foxmail 7