Foxmail 7.1 aktualizacja wersją portable

Foxmail 7.1 aktualizacja wersją portable

Postprzez iRas » 17 wrz 2013, o 02:27

Przejęcie danych z wersji 7.0
Zasadniczo wersja przenośna (portable) programu nie służy do aktualizacji z wersji poprzednich. Pomyślana została jako samodzielny byt, zamknięty we własnym katalogu.
Czasami można jednak uzyskać aktualizację, nadpisując wersję poprzednią, zasobami wersji przenośnej. Możliwe jest to zazwyczaj w obrębie tego samego numeru wersji, gdy nowa wersja nie wnosi zasadniczych zmian w programie. Czasami sam producent poleca zastosowanie wersji przenośnej do wykonania aktualizacji.
Są to jednak sytuacje marginalne. Do aktualizacji powinno się wykorzystywać wersje instalacyjne. Instalator w odpowiedni sposób dostosuje zasoby wersji poprzedniej do potrzeb tej najnowszej.

Podobnie jest w przypadku aktualizacji programu Foxmail z wersji 7.0 do wersji 7.1. Wersja 7.1 zmienia strukturę przechowywania danych i nadpisanie zasobów wersji 7.0 - skutkować może utratą dostępu do zarejestrowanych w programie kont i koniecznością ponownego ich rejestrowania.
Instalator wykrywa wcześniejszą wersję i kieruje instalację do jej katalogu. Po uruchomieniu, program odpowiednio modyfikuje poprzednie zasoby, przejmując zarejestrowane w programie dane (konta, kontakty, a także inne dane).

Istnieje jednak prosty sposób na przejęcie danych z wersji 7.0, przez wersję portable 7.1. Wystarczy przed uruchomieniem programu, do katalogu z najnowszą wersją - przekopiować katalog z danymi wersji poprzedniej. Jest to katalog 'Data'. Jeżeli po uruchomieniu, program zażąda zarejestrowania nowego konta (nie zlokalizuje udostępnionych danych), wystarczy anulować wprowadzanie, program zostanie zamknięty. W katalogu programu znajdzie się plik "FMStorage.list" (jeżeli go nie ma, należy utworzyć), jeżeli dokonane zostały w nim jakieś wpisy, to należy je usunąć, następnie wpisać w nim "Data\" (bez cudzysłowu) i ponownie uruchomić program. Dane z poprzedniej wersji powinny być już dostępne.

Aktualizowane (15-12-2013 - iRas)
Opisany powyżej sposób, nie spełni naszych oczekiwań, jeżeli przed przejęciem danych - w programie zostało zarejestrowane nowe konto lub wystąpiła tylko próba zarejestrowania. W takiej sytuacji, należy usunąć z katalogu - Global - (będącego częścią składową programu) - plik "7_1.ver" i ponownie uruchomić program. Nie ma potrzeby usuwania z pliku - "FMStorage.list" - wpisu odnoszącego się do wcześniej zarejestrowanego konta. Po uruchomieniu programu, dostępne powinny być konta przejęte z v.7.0, oraz nowe - zarejestrowane w v.7.1. Truizmem będzie informacja - że - konta nie powinny się powtarzać... Jeśli jednak sytuacja taka zaistnieje, to z pliku - "FMStorage.list" - usuwamy odnośnik do tego konta, a z katalogu - Storage - dane tego konta...

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
Avatar użytkownika
iRas
Administrator
 
Posty: 374
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 21:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foxmail 7.1 aktualizacja wersją portable

Postprzez kriss_kg » 25 wrz 2013, o 21:52

A jak jest przy przejęciu danych z wersji 7.1.2.036 do wersji portable?

Pozdrawiam.
kriss_kg
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 20:47

Re: Foxmail 7.1 aktualizacja wersją portable

Postprzez iRas » 25 wrz 2013, o 22:32

Witaj,
Wersja portable jest zamknięta we własnym katalogu - Foxmail 7.1 i nie zawiera żadnych plików konfiguracyjnych, mających wpływ na przejmowanie danych.

A przy aktualizacji wersją portable - możemy mieć dwie sytuacje:
1. v7.1.2.036 została zainstalowana do domyślnego (proponowanego) katalogu, czyli - Foxmail 7.1.
2. v7.1.2.036 aktualizowała v7.0 i została zainstalowana do katalogu Foxmail 7.0 (lub innego, to zależy od instalującego program).

Przy pierwszej opcji - prowadzimy instalację do katalogu nadrzędnego, czyli np. program zainstalowany w ścieżce:
D:\Program Files\Foxmail 7.1 - instalację prowadzimy do: D:\Program Files\

Druga opcja wymaga wypakowania zawartości gdziekolwiek i nadpisania nią tego co znajduje się w katalogu - Foxmail 7.0.

Aktualizowane - 31-10-2013
Ta druga sytuacja może być rozwiązana jeszcze prościej:
1. Zamykamy uruchomiony program
2. Zmieniamy nazwę z Foxmail 7.0 na Foxmail 7.1
3. Uruchamiamy instalator wersji przenośnej i postępujemy zgodnie z opisem zamieszczonym wyżej
4. Uruchamiamy program
Obie sytuacje są aktualizacjami w ramach tej samej wersji, czyli 7.1.

Można pokusić się o zastosowanie metody ze zmianą nazwy katalogu równierz przy aktualizacji z v7.0.
Wówczas przed zastosowaniem wersji aktualizacyjnej, należy uruchomić program na prawach admina, zatwierdzić ew. komunikaty, zamknąć program i dopiero po tym zabiegu - uruchomić instalator.
Uruchomienie programu po zmianie nazwy katalogu spowoduje skorygowanie wpisów w rejestrze i instalator nie będzie miał problemów ze zlokalizowaniem programu...

I jeszcze uwaga natury zasadniczej - przed każdym grzebaniem w strukturach programu (a takim grzebaniem na pewno jest aktualizacja) - należy zrobić kopię zapasową całego programu (do innego katalogu, archiwum), którą - jeśli wszystko przebiegnie bez problemów - można usunąć.
Mam nadzieję, że opisałem to w miarę jasno...
Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
Avatar użytkownika
iRas
Administrator
 
Posty: 374
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 21:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Foxmail 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Programy pocztowe - Forum - Statystyki Trace Watch