Problem z Foxmail 7

Problem z Foxmail 7

Postprzez 4katoda » 9 sie 2013, o 10:59

Witam,

Mam problem z Foxmail 7. I to z wersją 7.0 i 7.1.
Program pracuje pod windows 8, windows 7 i windows XP.
Serwer imap na dovecot w sieci wewnętrznej opartym na ubuntu.
Skrzynka pocztowa (inbox) zawiera dość dużo maili. Ponad 10 tys.
Na marginesie: Podział i rozbicie skrzynki na katalogi nie pomaga w rozwianiu problemu.

A oto problem :
Program pocztowy nie jest w stanie pobrać wszystkich maili z inbox'a.
Pobiera ok. 50 do 100 maili i cały proces się kończy.
Jeszcze raz trzeba uruchamiać pobieranie maili.
I znów po 100 mailach - stop. I tak w kółko do wyczerpania licznika ...
Wszystko odbywa się bez błędu ze strony oprogramowania.
Dziwne jest to, że maile np. z katalogu Sent są pobierane od razu. A jest ich zdecydowanie więcej w tym katalogu.

Może ktoś już się spotkał z podobnym problemem.
Póki co program pomimo zalet nie nadaje się do pracy.
Pozdrawiam,
4katoda

Re: Problem z Foxmail 7

Postprzez iRas » 9 sie 2013, o 19:03

Witam,
Nie mam takie opcji do przetestowania, może ktoś, a może na innych forach...
A jak radzą sobie inne programy? Może w konfiguracji dovecot'a są jakieś ograniczenia dla IMAP?
W 7.1 przy testowaniu IMAP, ale nie wiem już od jakiego dostawcy, dostałem od programu informację o pobraniu jakiejś ilości e-maili najnowszych, oraz możliwości pobrania pozostałych. Nie pobierałem..., no i nie pamiętam jaka była data graniczna...
Pobierasz całe wiadomości, treść, czy tylko nagłówki (dostępne w opcjach synchronizacji)? Może tu...

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez 4katoda » 10 sie 2013, o 19:48

Witam,

Dziękuje za odzew.

"A jak radzą sobie inne programy? Może w konfiguracji dovecot'a są jakieś ograniczenia dla IMAP?"

Od innych programów nie miałem nigdy podobnych objawów. A testowałem już ich sporo. (mozilla, opera, ms, emclient, ....)
Także nie wydaje mi się, żeby tu było jakieś organicznie po stronie dovecot'a. Kłopot jest tylko z katalogiem INBOX na imap.
Inne katalogi z pocztą działają bez problemów. Żeby było ciekawiej, ten sam INBOX przez pop3 zasysa się bez przeszkód.

"W 7.1 przy testowaniu IMAP, ale nie wiem już od jakiego dostawcy, dostałem od programu informację o pobraniu jakiejś ilości e-maili najnowszych, oraz możliwości pobrania pozostałych. Nie pobierałem..., no i nie pamiętam jaka była data graniczna..."

Dokładnie taką informację dostaje. A pobieranie starszych maili jest sporym kłopotem.

"Pobierasz całe wiadomości, treść, czy tylko nagłówki (dostępne w opcjach synchronizacji)? "

Testowałem różne warianty. Bez zmian.

Jeszcze raz dziękuje, za odpowiedź.
Tymczasem trochę powalczę.

Pozdrawiam,
4katoda

Postprzez iRas » 12 sie 2013, o 01:24

Witaj,

"W 7.1 przy testowaniu IMAP, ale nie wiem już od jakiego dostawcy, dostałem od programu informację o pobraniu jakiejś ilości e-maili najnowszych, oraz możliwości pobrania pozostałych. Nie pobierałem..., no i nie pamiętam jaka była data graniczna..."

Dokładnie taką informację dostaje. A pobieranie starszych maili jest sporym kłopotem.

Czyli jesteśmy w domu... Producent stawiając na szybkość synchronizacji - najwidoczniej ograniczył zakres pobieranych wiadomości. Pobranie starszych wymaga ponownej deklaracji... Ciekawe rozwiązanie. A szybkość - szczególnie w wersji 7.1 jest imponująca. Testuję obecnie WikMail. W nowościach chwalą się polepszeniem obsługi IMAP. Jednakże pobranie 280 wiadomości trwało - 9 minut. Program ma pewne zalety, ale do obsługi IMAP nadawać się raczej w najbliższym czasie - nie będzie :).
A wracając do Faxmaila - nie znalazłem opcji limitującej. Filtr zaszyty będzie w kodzie programu. By to zmienić trzeba zdebugować program i znaleźć podprogram. Ale na to i na zmianę procedur licencja już nie pozwala (co nie oznacza że nie jest to praktykowane - ale to już - illegal).

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez 4katoda » 2 wrz 2013, o 07:53

Witaj,
Tak dla porządku:
W wersji 7.1.3.48 problem został zlikwidowany.
Pozdrawiam,
4katoda

Postprzez chrisjacob » 19 wrz 2014, o 09:08

I have upgraded to version 7.1.3 and found it archives the whole e-mails. There is no trouble in doing this. I am using Windows 8 system with the latest version installed. I guess the issue was only with the previous version, and it might be the bug with that version which they have fixed with the latest version.

Powrót do Foxmail 7