Foxmail 7 - spolszczenie

Foxmail 7 - spolszczenie

Postprzez iRas » 25 kwi 2013, o 23:40

Witam,

Nieco zdegustowany brakiem reakcji na testowe udostępnienie spolszczonej wersji programu Foxmail 6.5, postanowiłem kolejną wersję programu udostępnić bezpośrednio ze strony, bez okresu testowego. Jak zwykle - tłumaczenie takie jest - jakie jest.
Nie jest kompletne, z przyczyn o których wspominałem już przy udostępnianiu wersji poprzedniej. W przeciwieństwie do wersji 6.5, którą jako projekt pl, uważam za zamkniętą, wersja 7 - będzie rozwijana i nowe wersje językowe udostępniane w miarę postępu w tłumaczeniu, a także w miarę wydawania nowych wersji przez producenta programu. Obecne tłumaczenie - a właściwie spolszczenie - umożliwia wygodną pracę z programem. Mogą występować zwroty w języku angielskim - w miejscach, do których nie dotarłem podczas używania programu. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, proszę o zgłoszenie jej na forum - z krótkim opisem sytuacyjnym. Będzie to podstawą do dokonania aktualizacji tłumaczenia.

W obecnej postaci zmianom zostały poddane:
- nazwy plików szablonów
- grafice wykorzystywanej w szablonach - nadane zostały napisy w języku angielskim.
- papeteria wiadomości
- style przeglądarki Rss
- przykładowy zestaw kanałów Rss
- nazwy czcionek umieszczonych w stylach plików
Dodano:
- polski plik językowy
- polski słownik ortograficzny
- do bazy serwerów pocztowych dodano parametry czołowych polskich dostawców usług poczty elektronicznej

Tak jak zawsze - dołożyłem wszelkich starań by tłumaczenie było poprawne i nie wyrządziło szkód osobie go stosującej. Pomimo tego - każdy potencjalny użytkownik tego programu - używa go na własną odpowiedzialność. Udostępniający nie ponosi konsekwencji za ewentualne szkody powstałe w związku z programu użytkowaniem.

iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: Foxmail 7 - spolszczenie

Postprzez iRas » 14 cze 2013, o 01:22

Witam,

Na prv otrzymałem zapytanie - gdzie można pobrać spolszczenie do Foxmail 7.
Nie ma spolszczenia - jako takiego. Zbyt wiele plików jest do nadpisania lub usunięcia, by bawić się w generowanie patcha. By w miarę solidnie spolszczyć program nie wystarczy wrzucenie pliku językowego. Dlatego udostępniam pełną wersję przenośną. Jeśli nastąpią zasadnicze zmiany w pliku językowym - udostępnię go oddzielnie z podaniem daty aktualizacji. Póki co nie ma zapotrzebowania na dogłębniejsze tłumaczenie.
Jeśli chcemy spolszczyć Foxmail 7, używany dotychczas w wersji angielsko-chińskiej, musimy dotychczasowy zasób nadpisać zawartością wersji portable. Można również program umieścić w nowej lokalizacji i umieścić w jego zasobach katalog - Data - z wersji używanej dotychczas. Można wreszcie w pliku - UserInfo.ini - w kluczu - SrcDataPath - umieścić ścieżkę do dotychczasowej bazy.
Te rozwiązania mają pewną wadę - niektóre wartości będą występować w j. angielskim lub też chińskim. Program tworząc bazę, pewne opisy tworzy w języku pod jakim pracuje.
Najlepszym wyjściem jest ponowne założenie kont w spolszczonej wersji programu.
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Re: Foxmail 7 - spolszczenie

Postprzez iRas » 29 sty 2014, o 03:45

Witam,
W pobieralni udostępniłem wersję przenośną oraz spolszczenie do Foxmail 7.2.0.108.
Ponieważ nowa wersja nadpisuje klucze w pliku językowym innymi poleceniami, a nie wszystkie takie sytuacje udało mi się wychwycić, może się zdarzyć że polecenie dostępne na ekranie może mieć inne znaczenie w rzeczywistości.
W przypadku natrafienia na taki przypadek proszę o jego zgłoszenie na forum.

Sposoby aktualizacji z poprzednich wersji opisane zostały na stronie wsparcia programu.
Pozdrawiam,
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Powrót do Foxmail 7