Foxmail 6 spolszczenie - Przeczytaj przed pobraniem!

Foxmail 6 spolszczenie - Przeczytaj przed pobraniem!

Postprzez iRas » 16 paź 2012, o 23:53

Witam,

Udostępniam do testów spolszczoną wersję portable - programu Foxmail 6.5 (build 026).

Dlaczego 6.5 skoro producent udostępnia wersję 7 ?
Wersja 6.5 jest finalną wersją, zaktualizowaną w maju 2011 roku. Historia dochodzenia wersji 6 do stabilności jest długa i niezbyt budująca. Dopiero wersja finalna 6.5 (b020) z maja 2009 roku pozwalała na stabilną pracę.

Udostępniana obecnie przez producenta wersja 7, nazywana oficjalnie - preview - ma poblokowane mnóstwo funkcji. W odniesieniu do wersji 6.5 pozbawiono ją wielu kluczowych moim zdaniem modułów, m.in. możliwości wysyłania kartek pocztowych. Ma też zalety, m.in. poprawiono obsługę protokołu IMAP, wprowadzono zarządzanie skrótami klawiszowymi.
Pomimo wycofania wersji 6.5 z oficjalnej strony producenta, w dalszym ciągu możliwe jest jej pobieranie z serwera domowego. Również w dalszym ciągu udostępniane są komponenty pobierane przez program, a potrzebne dla jego funkcjonalnej pracy (kartki pocztowe).

Program który udostępniam - polonizowany był na użytek dokonującego tłumaczenia i dostosowania go do pracy w polskich realiach. Nabrał takich kształtów, że uznałem za celowe udostępnienie go - do testów - szerszemu ogółowi.

Nie wszystkie klucze zostały przetłumaczone. Brak możliwości weryfikacji poprawności tłumaczenia, sprawia że tłumaczenie na wyczucie może okazać się bzdurą, jak w przypadku tłumaczenia francuskiego.
Wspomniany brak tłumaczenia, nie ma wpływu na komfort codziennej pracy z programem, może występować w sytuacjach przekazania komunikatu o ew. występującym błędzie, lub komunikatu o konieczności podjęcia jakiegoś działania. Może to być również komunikat o zakończeniu jakiejś akcji.

Znajdujący się w - "!Patch_pl" - patch, dopełnia spolszczenia. Zasadniczo nie wymaga zastosowania, jednakże bez niego nowe wiadomości program pisze w "us-ascii", nieczytelne są opcje indeksowania, oraz na ekranie folderu wirtualnego występują krzaczki.
Mankamentem na który do tej pory nie udało mi się znaleźć recepty - to brak możliwości pisania "ś" przy pomocy Alt. Rozwiązaniem - Shift+tylda, a następnie litera.

Program przetestowany na dwóch systemach - Windows XP i Windows 7. Nie zaobserwowałem żadnych ujemnych działań mających wpływ na stabilność pracy tych systemów.

Dołożyłem wszelkich starań by tłumaczenie było poprawne i nie wyrządziło szkód osobie go stosującej. Pomimo tego - każdy potencjalny użytkownik tego programu z dołączonym spolszczeniem - używa programu na własną odpowiedzialność. Udostępniający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w związku z użytkowaniem programu.

Na zakończenie - chciałbym prosić o zgłaszanie uwag, opinii i propozycji związanych z tłumaczeniem. Temu celowi poświęcony jest oddzielny wątek w tym katalogu. Pozostałe problemy i porady proszę umieszczać w katalogu głównym - Forum ogólne.
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Powrót do Wprowadzenie