Alterantywny program dla DreamMail

I w tym cały problem...

Alterantywny program dla DreamMail

Postprzez sseb1 » 18 mar 2013, o 09:02

Witam,
Mam pytanie. Jaki program pocztowy - najlepiej bezpłatny - posiada podobne pozytywy, co DreamMail, ale jest bardziej dopasowany do europejskiego rynku - nie mamy problemów z krzaczkami etc?
Głównie zależy mi na:
- możliwości podpięcia paru kont i odpowiadania na nie z dowolnego konta
- możliwości wysyłania maili do grupy odbiorców w trybie indywidualnym
- wygodnej funkcji wyszukiwania maili
- możliwości ściągania maili z serwera
DM jest super do wysyłki, natomiast przy prowadzeniu korespondencji z klientami jest mi aż wstyd - patrząc na historie korespondencji w oknie wiadomości krzaki nieraz stanowią główną część tekstu.
Będę dźwięczny za sugestie.
sseb1

Re: Alterantywny program dla DreamMail

Postprzez iRas » 15 wrz 2013, o 23:57

Witam,
Nie ma prostej odpowiedzi, na proste - wydawałoby się - pytanie.
W myśl powiedzenia - Nie to ładne, co je ładne, jeno to, co sie komu podobo - każdy z nas preferuje inne wartości.
Dla mnie genialny jest - DreamMail. Potęga funkcji, zamknięta w prostocie, to coś, co nie często się spotyka. Idealna praca w sieci lokalnej, nie jest dostępna w żadnym innym programie.
Jednakże, coraz większa ilość wiadomości przychodzących, kodowanych w UTF-8, sprawia że z programem pracuje się bardzo uciążliwie.
Napiszę więcej - problemy z Utf-8 - dyskwalifikują ten program w sytuacji, gdy nie tyle otrzymujemy tak kodowane wiadomości, ale pod tą stroną kodową musimy prowadzić korespondencję.

Na stronie wprowadzającej do serwisu (Portalu), umieściłem kilka propozycji, programów pracujących w miarę stabilnie, dostępnych w j. polskim. Można je przetestować, nie są szkodliwe. Dwa z nich, mają w miarę szczegółowy opis, na stronach im poświęconych. Dla pozostałych strony zostaną założone, jednak jakie-takie opisanie programu wymaga czasu i na sam opis, jak i też na przeprowadzenie testów, temu opisowi służących. Obecnie pracuję nad spolszczeniem ciekawego programu, które za jakiś czas zostanie udostępnione.

Ostatnio wpadł mi w ręce program, który już kiedyś testowałem, jednak z różnych powodów, nie przypadł mi wówczas do gustu.
Najnowsza wersja sprawia pozytywne wrażenie. Ze względu na to, co napisałem chwilę wcześniej, nie mam czasu, by przyjrzeć mu się bliżej. Ten program to WikMail.

Pierwszym programem do poczty którego używałem był Foxmail 5. Zawirowania wokół następnej wersji spowodowały, że musiałem się z nim pożegnać. Nadszedł wówczas czas poszukiwań i testów. Przewinęło się tych programów sporo. Również sponsorowana wersja The Bat'a. Stanęło na DreamMailu.

Obecna polityka firmy Tencent, oraz możliwości jakie oferuje Foxmail, a także fakt, że program cały czas jest rozwijany, udoskonalany, sprawiły, że postanowiłem program dostosować do pracy w polskich warunkach i to dostosowanie udostępniać.
Problemy z DreamMail, brak kontaktu z twórcą tego programu, brak aktualizacji, to powody dla których i ja powoli powracam do Foxmail. I to jest program, który na dzień dzisiejszy mogę ze swojego punktu widzenia - polecać.

Pozdrawiam,
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: Alterantywny program dla DreamMail

Postprzez Yakoloki » 5 sie 2015, o 05:46

My advice to you it is all very good.
Yakoloki

Powrót do Strona kodowa i spolszczenia