Problemy z tworzeniem szablonów

Problemy z tworzeniem szablonów

Postprzez przemulka77 » 2 gru 2010, o 01:22

2010-04-02 22:40:05
Jestem nowym użytkownikiem tego programu, do tej pory używałem Thunderbirda. Mam problem z wysyłaniem e-maili na szablonach, otóż nie wyświetla się grafika tylko sam tekst, albo tekst a grafika w załącznikach. Mam też drugie pytanie, czy do stworzenia własnego szablonu wystarczy dowolny plik HTML. Jeśli to możliwe bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio edytowano 2 gru 2010, o 02:14 przez przemulka77, łącznie edytowano 1 raz
przemulka77

Re: Problemy z tworzeniem szablonów

Postprzez iRas » 2 gru 2010, o 01:24

2010-04-03 00:28:18
Witaj Przemku,

Zacznij od tego:
downloads/vista_DhtmlEd.msi

Jeśli to nie pomoże to: wysłałem Ci wiadomość, wczytaj się uważnie, a szczególnie w ten fragment:

Vista/7 pracują pod UAC i jeśli program został zainstalowany w którymś z katalogów systemowych, to występują utrudnienia w dostępie do plików. Jeśli dodatkowo w tej lokalizacji znajduje się katalog użytkownika, to problem może się przenieść na stabilność pracy programu.
Opisałem to w instrukcji instalacji programu, zalecając instalację nawet na innej partycji.

Jeśli u Ciebie ma miejsce sytuacja jak powyżej, to spróbuj przenieść program pod inną lokalizację.
Powiadom o efektach.

Pozdrawiam.
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Postprzez przemulka77 » 2 gru 2010, o 01:45

2010-04-04 21:48:15

Wielkie dzięki Iras!!!. Pomogło wystarczyło przenieść program pod inną lokalizację. Nie ma potrzeby pobierania wtyczki, ponieważ w systemie znajduje się nowa wersja tej wtyczki. Pomimo stosunkowo "cienkiej"konfiguracji (Celeron 1.86Gh, ram 1.5gb, vista home), program spisuje się świetnie. Ale problem z szablonami istnieje nadal,otóż wysłałem list na szablonie,dostałem odpowiedź, ale dołączony był do niej plik jpg. z obrazem wykorzystanym w szablonie. Czy to jest normalne?
przemulka77

Postprzez iRas » 2 gru 2010, o 01:47

2010-04-04 23:20:47
Witaj przemulka77,

Po pierwsze: ten program chodził u mnie na Celeronie 300 i to bez żadnych problemów.

Po drugie: to że wiadomość zwrotna wygląda tak jak wygląda, to nie jest wina DreamMaila, tylko programu, lub serwisu z jakiego została wysłana. Otrzymuję wiadomości zwrotne wysłane przez DreamMaila i wyglądają tak jak powinny wyglądać, otrzymuję też wiadomości zwrotne wysyłane bezpośrednio z serwisów i tutaj grafika jest traktowana jako załącznik. Nic na to nie poradzisz. W ramach testu przesłałem Ci wiadomość na szablonie. Oceń sam.
Po trzecie: w poście poprzednim zadałeś pytanie:
czy do stworzenia własnego szablonu wystarczy dowolny plik HTML
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Wyjaśnij to szerzej.
Pozdrawiam
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez przemulka77 » 2 gru 2010, o 01:50

2010-04-07 22:47:33

Słowa uznania szczególnie dla Irasa za pomoc, ale na razie nie znalazłem sposobu, aby zmusić DM do wysyłania maili na szablonach. Zrobię reinstalacje DM, w związku z tym ma pytanie, czy instalację tej wersji przeprowadzić według wskazówek zamieszczonych na stronie domowej i czy też jest potrzebny pilik zip ze spolszczeniem. Mówiąc wprost czy należy to zrobić tak: montujemy program zgodnie z opisem, potem ściągamy plik zip, który rozpakowujemy do katalogu language programu DM, przyczym plik zip zawiera 4 pliki czy wszystkie należy skopiować do katalogu. Następnie uruchamiamy program DM. Czy mój tok myślenia jest poprawny
przemulka77

Postprzez Gosh » 2 gru 2010, o 02:08

2010-04-20 10:24:25

Nie wiem co się dzieje z DM (używam go drugi tydzień), ale stwarza on coraz więcej problemów. Ostatnio utworzyłem wysłane dwa szablony oraz zmodyfikowałem wszystkie html sformatowane. Dzisiaj po uruchomieniu DM wszystkie html sformatowane wróciły do domyślnych, a moje szablony zniknęły całkowicie.
Gosh

Postprzez przemulka77 » 2 gru 2010, o 02:12

2010-04-20 23:58:32

Trudno Gosh Ci coś doradzić, sam mam problemy z szablonami od początku. Może zrób tak jak ja zrobiłem, usuń tę wersję, wyczyść system z pozostałości, łącznie z rejestrem i zainstaluj jeszcze raz, z tym, że dla programu znajdź inną lokalizację, aby nie była obok plików systemowych, powinno pomóc. Powodzenia
przemulka77

Postprzez Danusia » 29 sty 2012, o 10:24

Dzien dobry,
usiluje stworzyc wlasny pusty szablon - dla mnie wazne jest POWIEKSZENIE czcionki.
Otoz ten pusty szablon utworzylam bez problemu natomiast czcionki uparcie wracaja do rozmiaru maczku. Za kazdym razem kiedy otwieram ten moj nowy pusty szablon czcionki sa mikroskopijne. Dlaczego "zapisz" nie "trzyma" czcionek w zadanym rozmiarze?
Wlasnie odkrylam dziwna przypadlosc:
1.otwieram "nowy email" - oczywiscia sa "maczki"
2. klikam edycja i nic nie robie z tym wiecej
3. klikam w pole emaila - czcionka zmienia sie na moich oczach na 4 (14 punktow)

Natomiast kiedy odpowiadam na email lub go przesylam dalej - czcionki sa zawsze mikroskopijne - za kazdym razem musze je osobiscie zmieniac.

Reasumujac: szablon dziala wylacznie dla nowego maila, dla odpowiedzi, przeslij dalej, odpowiedz wszystkim rozmiar czcionki jest mikroskopijny mimo wielokrotnych usilowan zapisu wiekszej czcionki w szablonie.
Czy jest na to jakas rada?
Jestem pod W7 64 bits
Dziekuje
Dan
Danusia

Postprzez iRas » 29 sty 2012, o 14:33

Witaj Danusiu,

Dawno nie bawiłem się szablonami. Dlatego w tej chwili nie potrafię pomóc. Znajdę chwilę czasu to przyjrzę się temu problemowi i dam odpowiedź. Nie obiecuję że będzie to dzisiaj.

Pozdrawiam
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Postprzez iRas » 29 sty 2012, o 17:45

Tworzenie (formatowanie) nowego szablonu.

Na wstępie tworzymy nową wiadomość.

Formatujemy ją jak w każdym innym edytorze:
Obrazek

Następnie kilkukrotnie zapisujemy ją jako szablon:
Obrazek

w zależności od potrzeb - jako - nowej - odpowiedzi - przekierowania:
Obrazek

W kolejnym kroku przechodzimy do zarządzania szablonami i wstawiamy makra odpowiednio dla celu jakiemu służy.

Można skopiować z istniejących już szablonów:
Obrazek

lub wykorzystać makra udostępnione:
Obrazek

Dla odpowiedzi makro będzie wyglądać następująco:
Obrazek

Jeśli chcemy zmienić domyślną wielkość czcionki dla wprowadzanych treści - zaznaczamy początek szablonu, lub cały szablon i nadajemy odpowiednią wartość.
Obrazek

Po tej operacji zapamiętujemy zmiany.

Wynik dokonanych zmian:
Obrazek

Tak stworzony szablon jest gotowcem, nie wzorcem, dlatego wypadałoby gdzieś go zarchiwizować (zrobić kopię).
Nie stwierdziłem gubienia formatowania - zarówno dla nowej wiadomości, jak i też dla wiadomości z odpowiedzią.

W identyczny sposób w szablon możemy przekształcić każdą napisaną lub otrzymaną wiadomość.

Pozdrawiam
iRas
(moje, nie powielać)

iRas
Administrator

Następna strona

Powrót do Szablony