Wybór programu pocztowego

Wybór programu pocztowego

Postprzez Gareth » 9 mar 2013, o 12:04

Jestem w technikum informatycznym i długo myślałem, że informatyka jest dosyć prosta i wszystko da się zrobić. Niestety moja babci kupiła sobie komputer i zaczynam uważać, że wszystko da się zrobić, ale nie wszystko się opłaca robić.
Moja babcia mianowicie chciała by automatycznie ściągać załączniki np. w formacie pdf na dysk. Ma poczte na onecie i tutaj rodzi się bardzo ważne pytanie. Czy jest jakiś program pocztowy który to potrafi robić, ma możliwość zrobienia makra lub chociaż macie jakiś pomysł jak to można zrobić za pomocą języka skryptowego? Od razu mówię, że moja kariera skryptowicza skończyła się na bocie do tibi ;)
Gareth

Re: Wybór programu pocztowego

Postprzez iRas » 11 mar 2013, o 23:05

Witaj,

Załącznik jest integralną częścia wiadomości, a nie niezależnym bytem. Jeśli zapiszesz na dysku wiadomość w jej podstawowym formacie, czyli - eml - zauważysz że treść - (tekst, grafika, załącznik) - stanowią jedno. Jeśli zapiszesz wiadomość jako - html - to załącznik zostanie pominięty. W takiej postaci (czyli jako całość) wiadomość zostaje pobrana przez klienta pocztowego. W programach można ustawić pobieranie wiadomości bez załączników, nie na odwrót.
Przetestowałem kilka programów pocztowych - umożliwiają zapis załącznika na dysk, po pobraniu go z wiadomością, nie spotkałem jednak żadnego pozwalającego na ich automatyczny zapis. Możliwe że programy współpracujące z makrami, taką możliwość mogłyby posiąść, nie sprawdzałem pod tym kątem.
Ostatnio Onet udostępnił opcję indeksowania, grupowania i zapisywania załączników. Można to robić z poziomu konta, opcji automatycznego zapisu - niezależnie czy poprzez utworzenie filtru - nie znalazłem.

Ukierunkuj się na poszukiwanie programu który takie opcje będzie posiadał, lub w takim celu został stworzony.

Pozdrawiam
iRas
Przyszłość należy do Skype, Google i IVONA Reader.
No może jeszcze do KalendarzaXP, ale muszą wydać nową wersję.
(moje, nie powielać)

http://www.programy.pocztowe.info/
iRas
Administrator

Re: Wybór programu pocztowego

Postprzez Duearissa » 14 maja 2018, o 07:43

Read it, feel it is good content, useful. Latent knowledge that everyone should read it.
Duearissa

Powrót do O programach...