• Programy pocztowe - forum alternatywne

Wprowadzenie i charakterystyka

Konfiguracja programów pocztowych

Polskie wersje językowe
Pomoc w rozwiązywaniu problemów

››› Czytaj więcej

Header


 • Styl strony Styl strony


 • Szukaj Szukaj
 • Zaawansowane • Budowa adresu pocztowego Budowa adresu e-mail...
 • Internetowy adres pocztowy składa się z trzech części: - identyfikatora użytkownika (unikalna nazwa nadawa przez budującego adres) - zwanego dalej loginem...  więcej o adresie e-mail...


 • Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja poczty e-mail...
 • Parametry konfiguracyjne serwerów pocztowych, wiodących dostawców usług poczty elektronicznej...  więcej o poczcie...


 • Polecaj nas Polecaj nas...
 • Prosimy o bezinteresowne polecanie Programy pocztowe - forum alternatywne... za pomocą następującego kodu HTML: • IncrediMail - konfiguracja konta pocztowego
IncrediMail - nowe konto

Konfiguracja konta pocztowego w programie IncrediMail

  Konfiguracja konta w programie odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierszwe konto rejestrujemy w trakcie instalacji. Kolejne z poziomu pracującego programu. Wprowadzanie danych ułatwia przyjemny kreator, udostępniający predefiniowane wartości dla kilku wiodących dostawców poczty. Dostępna jest również opcja dla zarejestrowania kont posiadanych u innych dostawców. Cała procedura zasadniczo ogranicza się do podania adresu e-mail oraz hasła. Program automatycznie wyszukuje dane serwerów i nawiązuje z nimi połączenie. Dla podstawowych polskich usługodawców, robi to bezbłędnie.

I tutaj tkwi cała istota problemu związanego z pobieraniem wiadomości. Jeżeli program łączy się z serwerem POP3, to po nawiązaniu połączenia, automatycznie pobierze wiadomości i usunie je z serwera.

Aby temu zapobiec należy użyć - fałszywego hasła. Program stosownym komunikatem poinformuje o braku możliwości nawiązania połączenia z serwerem. Następnie z poziomu konfiguracji konta, należy przejść do zakładki - Zaawansowane i zaznaczyć - Pozostaw kopie wiadomości na serwerze. Pozostaje już tylko na zakładce - Serwer - ustawić prawidłowe hasło i zatwierdzić zmiany.

Wyłączone z tej zaskakującej właściwości są konta rejestrowane z opcji predefiniowanej - również konto Hotmail. Jednakże rejestracja konta w domenie gazeta.pl, wymaga korekty serwerów, a w przypadku wybrania POP3 - postępowania zgodnie z opisem umieszczonym powyżej.

Kreator nowego konta

Kreator konfiguracji konta pocztowego

Konfiguracja nowego konta jest więcej niż łatwa. Kreator zaproponuje wybór spośród predefiniowanych dostawców usług pocztowych, lub zarejestrowanie konta innego dostawcy.


Wprowadzanie adresu pocztowego

W kolejnym oknie wprowadzamy:
- adres e-mail
- hasło
Gdy nie jesteśmy pewni czy połączenie odbędzie się za pośrednictwem protokołu POP3 czy IMAP, a nie chcemy utracić wiadomości z serwera - wprowadzamy fałszywe hasło.

Problem z połączeniem


W przypadku niepowodzenia w nawiązywaniu połączenia z serwerem np. nieprawidłowe hasło, program wyświetli sympatyczne okienko z odpowiednią informacją.


Porty serwerów poczty


Należy wówczas przejść do ustawień konta i skorygować błędne dane. Na zakładce - Ogólne - wprowadzamy nazwę konta i adres e-mail.


Ustawienia serwerów poczty


Zakładka - Serwery - jak nazwa wskazuje - poświęcona jest konfiguracji serwerów pocztowych. Tutaj także dostępne są dane logowania, czyli adres e-mail, lub sam login oraz hasło. Jeśli podczas rejestrowania konta, podane zostało hasło fałszywe, tutaj właśnie je korygujemy.


Ustawienia portów

Ostatnia zakładka - Zaawansowane - umożliwia wprowadzenie numerów portów, wybrania bezpiecznego połączenia. I to właśnie tutaj decydujemy, czy nasze e-maile po pobraniu mają pozostać na serwerze, czy mogą zostać usunięte...
Opcja ściśle związana z ostrzeżeniem o utracie wiadomości, bez naszej wiedzy oraz zgody... • Kalendarz Kalendarz

 • Mateusz Szostak Mati
 • Mateusz ma marzenie...

  Pragnie żyć!!!

  1% Twojego podatku ratuje zdrowie i życie... Mateusz choruje na mukowiscydozę... Możesz pomóc w spełnieniu Jego marzenia - przekazując ten 1% podatku na Jego konto.

  Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji - MATIO.
  Koniecznie z dopiskiem:

  Dla Mateusza Szostak

  Mateusz Szostak