• Programy pocztowe - forum alternatywne

Wprowadzenie i charakterystyka

Konfiguracja programów pocztowych

Polskie wersje językowe
Pomoc w rozwiązywaniu problemów

››› Czytaj więcej

Header


 • Styl strony Styl strony


 • Szukaj Szukaj
 • Zaawansowane • Licencja Licencja...
 • Umowa licencyjna użytkownika. Jest to prawne porozumienie między Tobą a DreamMail w odniesieniu do tego oprogramowania. Musisz przyjąć bez zmian, wszystkie zasady, warunki i uwagi zawarte w niniejszej Umowie, w celu korzystania z Oprogramowania. Jeśli nie akceptujesz niniejszej umowy w całości, nie możesz korzystać z tego oprogramowania....  więcej...


 • Instalacja Instalacja...
 • Instalacja programu. Proces instalacji programu przebiega automatycznie, ograniczamy się jedynie do zatwierdzania zaproponowanych opcji. Zalecam jednak instalację w/g własnych kryteriów, szczególnie użytkownikom systemów Windows Vista i Windows 7...  więcej...


 • Budowa adresu pocztowego Budowa adresu e-mail...
 • Internetowy adres pocztowy składa się z trzech części: - identyfikatora użytkownika (unikalna nazwa nadawa przez budującego adres) - zwanego dalej loginem...  więcej o adresie e-mail...


 • Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja poczty e-mail...
 • Parametry konfiguracyjne serwerów pocztowych, wiodących dostawców usług poczty elektronicznej...  więcej o poczcie...


 • Polecaj Polecaj nas...
 • Prosimy o bezinteresowne polecanie Programy pocztowe - forum alternatywne... za pomocą następującego kodu HTML: • Pozostałe możliwości programu

Pozostałe funkcje programu DreamMail

Inne funkcje i moduły

Oprócz podstawowych funkcji zaprezentowanych - na stronie głównej - program dysponuje o wiele większymi możliwościami.

- Należy tu wymienić obsługę wielu użytkowników. Każda tożsamość może być zabezpieczona hasłem. Każdy użytkownik ma możliwość obsługi dowolnej ilości kont. Konta mogą być wyświetlane na jeden, z trzech dostępnych sposobów.

- Zarządzanie podpisami pozwala na zdefiniowanie odpowiedniego wzoru podpisu, jego import z pliku graficznego, dodanie emocji, polecenia makro. Podpis można wstawić do domyślnego szablonu lub bezpośrednio do wysyłanej wiadomości.

- Filtr antyspamowy wspomaganey przez Czarną oraz Białąj listę, pomaga efektywnie usuwać śmieci ze skrzynek pocztowych. Można je usuwać bezpośrednio na serwerze, bądź też po pobraniu na dysk komputera.

- Nie zabrakło możliwości uruchamiania programu w zasobniku systemowym, powiadomień o przychodzących emailach w okienku a także głosowo.

- Poza wspomnianymi wyżej możliwościami, program oferuje całą gamę opcji konfiguracyjnych. Można dostosować do własnych potrzeb i upodobań takie elementy jak wygląd interfejsu, sposób wyświetlania katalogów (lista kont), paska narzędzi, sposób wyświetlania wiadomości.

- Program pozwala na wysyłanie korespondencji masowej, wysyłanie szybkiej odpowiedzi. Wiadomości można opatrzyć komentarzem, oznaczyć flagą lub etykietą.

Wiadomości mogą być sortowane i wyszukiwane na kilka sposobów. Od opcji wyboru, poprzez kilka funkcji wyszukiwania, do folderów wyszukiwania.

- Program do pracy wykorzystuje silnik Internet Explorera, co przenosi się na niskie obciążenie systemu. Wymagana więc jest jego obecność w systemie.

Nie ma róży bez kolców

Obok niewątpliwych zalet, program ma także wady. Najpoważniejsze na obecną chwilę, to błędy rozwojowe. Nie doczekamy się powiadomienia o nowej wersji, jeśli pliki nowego języka znajdują się w katalogu niezadekretowanym w programie. Nie działa ustawienie skrótów klawiszowych, z klawiatury programisty nie można wpisać liter - ą ź ć ń (ALT+ litera zarezerwowane przez program). Wyjścia są dwa - pomijanie tych liter przy pisaniu e-maila lub instalacja innego sterownika klawiatury. IMAP wolno synchronizuje, nie można usunąć wiadomości na serwerze, po opróżnieniu kosza, folderu ze spamem. Nie działa grupowanie wg rozmiaru, są problemy ze wstawianym do wiadomości tłem muzycznym... I jeszcze trochę znalazłoby się...

Program jest w fazie testowo-rozwojowej i występowanie tego typu błędów jest rzeczą normalną. Nie są to wady dyskwalifukujące program do podstawowych działań związanych z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości. Są nieco uciążliwe, jednak nie mają wpływu na bezpieczeństwo naszej poczty.

Rozwój

Po wieloletnim okresie zawieszenia, prace nad rozwojem programu zostały wznowione. Wielu wieszczyło koniec projektu. Wiele stron wsparcia przestało istnieć. A jednak programiści wzięli się do pracy i przedstawiają zupełnie nowy program. Oparty na strukturze poprzednika, wykorzystujący jego dobre strony, jednajże w wielu kluczowych elementach napisany całkowicie od nowa. Mam tu na myśli zmianę bazy danych, zmianę sposobu kodowania wiadomości, dodanie protokołu IMAP.
Trwają prace nad programem, co kilka dni udostępniana jest nowa wersja. Uaktywniane są nowe funkcje, polecenia, usuwane błędy. Pozostaje czekać na wersję finalną...


 • DreamMail  DreamMail
 • Program pocztowy Konfiguracja konta Adres e-mail Konfiguracja serwerów pocztowych Konfiguracja serwera POP3 Konfiguracja serwera SMTP Konfiguracja serwera IMAP Konfiguracja programu pocztowego Konfiguracja poczty w programie Konfiguracja poczty WP Konfiguracja poczty Onet Konfiguracja poczty Gmail Konfiguracja poczty Interia Konfiguracja poczty Yahoo! Konfiguracja poczty Hotmail

 • DreamMail  DreamMail 6 Pro


 • Kalendarz Kalendarz

 • Mateusz Szostak Mati
 • Mateusz ma marzenie...

  Pragnie żyć!!!

  1% Twojego podatku ratuje zdrowie i życie... Mateusz choruje na mukowiscydozę... Możesz pomóc w spełnieniu Jego marzenia - przekazując ten 1% podatku na Jego konto.

  Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji - MATIO.
  Koniecznie z dopiskiem:

  Dla Mateusza Szostak

  Mateusz Szostak