• Programy pocztowe - forum alternatywne

Wprowadzenie i charakterystyka

Konfiguracja programów pocztowych

Polskie wersje językowe
Pomoc w rozwiązywaniu problemów

››› Czytaj więcej

Header


 • Styl strony Styl strony


 • Szukaj Szukaj
 • Zaawansowane • Licencja Licencja...
 • Umowa licencyjna użytkownika. Jest to prawne porozumienie między Tobą a DreamMail w odniesieniu do tego oprogramowania. Musisz przyjąć bez zmian, wszystkie zasady, warunki i uwagi zawarte w niniejszej Umowie, w celu korzystania z Oprogramowania. Jeśli nie akceptujesz niniejszej umowy w całości, nie możesz korzystać z tego oprogramowania....  więcej...


 • Instalacja Instalacja...
 • Instalacja programu. Proces instalacji programu przebiega automatycznie, ograniczamy się jedynie do zatwierdzania zaproponowanych opcji. Zalecam jednak instalację w/g własnych kryteriów, szczególnie użytkownikom systemów Windows Vista i Windows 7...  więcej...


 • Budowa adresu pocztowego Budowa adresu e-mail...
 • Internetowy adres pocztowy składa się z trzech części: - identyfikatora użytkownika (unikalna nazwa nadawa przez budującego adres) - zwanego dalej loginem...  więcej o adresie e-mail...


 • Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja poczty e-mail...
 • Parametry konfiguracyjne serwerów pocztowych, wiodących dostawców usług poczty elektronicznej...  więcej o poczcie...


 • Polecaj Polecaj nas...
 • Prosimy o bezinteresowne polecanie Programy pocztowe - forum alternatywne... za pomocą następującego kodu HTML: • DreamMail - Instalacja programu
Instalacja - Powitanie

Kreator instalacji

Proces instalacji programu przebiega automatycznie, ograniczamy się jedynie do zatwierdzania zaproponowanych opcji. Zalecam jednak instalację w/g własnych kryteriów, szczególnie użytkownikom systemów Windows Vista i Windows 7. Ograniczenia kontroli użytkownika - UAC - nakładane przez te systemy, wymuszają dodatkowe potwierdzenia dokonywanych operacji w katalogach systemowych i użytkownika. Przy dopasowywaniu programu do naszych potrzeb, konieczne jest operowanie na plikach znajdujących się w katalogu programu. Przy aktywnej ochronie UAC jest to nieco utrudnione.

Wybór katalogu

Ścieżka instalacji

Dlatego zalecam instalację programu w ścieżce innej niż zaproponowana przez instalator programu. O ile to możliwe, to również na innej partycji niż systemowa. Docenią to osoby przywracające partycję systemową z kopii bezpieczeństwa (Acronis True Image, Norton Ghost, itp.).
Instalacja programu musi być wykonywana przez użytkownika, pracującego na prawach administratora!
  W innym przypadku wymagane komponenty nie zostaną zarejestrowane w systemie. Pomocne w takiej sytuacji może się okazać, uruchomienie programu z uprawnieniami o których wyżej.

Rodzaj instalacji

Wybór komponentów

Wracając do procesu instalacji, na wstępie zostaniemy poproszeni o wybór języka instalacji, oraz akceptację licencji, a następnie wybór lokalizacji i sposób instalacji (wybór składników). Tutaj zalecam zaznaczenie uruchamiania programu wraz ze startem systemu. Po zakończeniu procesu, program informuje nas że zostanie uruchomiony po zamknięciu kreatora. Nie wyrażamy na to zgody, czyli odhaczamy pole wyboru. Pierwszy etap instalacji jest już za nami.

   Drugi etap to dostosowanie programu do pracy w polskiej wersji. W tym celu pobieramy ze strony pobierania potrzebne do tego pliki. W szczególności:
- zestaw lokalizacyjny (spolszczenia odpowiednie do wersji)
- zestaw konfiguracyjny - WebMail-POPSmtp - (odpowiednie do wersji)
- kody pocztowe

    Można także skorzystać z zestawu Rss oraz czarnej listy. Alternatywnie można pobrać pełną wersję portable. Pobrane archiwa rozpakowujemy do odpowiednich podkatalogów programu. Wersją portable nadpisujemy dopiero co zainstalowany program, wymuszając nadpisanie wszystkich plików. Wersja portable nie zawiera czarnej listy, a to dlatego że plik ten kopiujemy do katalogu użytkownika, katalog ten powstanie dopiero po pierwszym uruchomieniu programu.

Konto użytkownika

Konfiguracja tożsamości

Jeśli postępowaliśmy w myśl powyższych zasad, program zostanie uruchomiony w języku polskim, pod stroną kodową Windows- 1250, wygeneruje szablony dla tej strony kodowej i poprosi nas o utworzenie nowego użytkownika.
Tutaj mamy do wyboru cztery opcje:
- utworzenie domyślnego użytkownika
- konfigurację ręczną dla jednego lub wielu użytkowników
- odtworzenie danych z kopii zapasowej
- użycie istniejącej bazy danych
  Jeśli posiadamy bazę danych z poprzedniej wersji, możemy ją przekopiować do katalogu programu ( w pełnej wersji, wraz z katalogiem użytkownika, dla domyślnego jest to katalog - User) i wskazać plik bazy znajdujący się w tej lokalizacji. Jeśli instalacją nadpisywaliśmy poprzednią wersję programu, ten etap uruchamiania programu zostanie pominięty, program przyjmie ustawienia poprzedniej wersji.

Nowe konto

Konfiguracja konta

Kolejnym krokiem jest rejestrowanie w programie konta pocztowego. Rejestracja konta, a także bardziej zaawansowana konfiguracja programu, to są jednak tematy na odrębne opowiadania.
Tutaj wystarczy jedynie wspomnieć o ułatwieniu jakie daje nam plik - POPSmtp.ini. W wersji programu 4.6.0.1 i wcześniejszych, dane w nim zawarte, pomagały wypełnić adresy serwerów POP3 i SMTP, dla najbardziej popularnych na naszym rynku dostawców usług poczty elektronicznej, na podstawie naszego adresu pocztowego. W wersji 4.6.1.6 plik został rozbudowany o możliwość wprowadzenia danych dotyczących numerów portów, zabezpieczeń SSL, sposobu logowania (pełny adres, czy tylko nazwa użytkownika).

  Na tym etapie proces instalacji programu należy uznać za zakończony.
Więcej na temat konfiguracji konta można przeczytać...  tutaj...
iRas
18-02-2010


 • DreamMail  DreamMail
 • Program pocztowy Konfiguracja konta Adres e-mail Konfiguracja serwerów pocztowych Konfiguracja serwera POP3 Konfiguracja serwera SMTP Konfiguracja serwera IMAP Konfiguracja programu pocztowego Konfiguracja poczty w programie Konfiguracja poczty WP Konfiguracja poczty Onet Konfiguracja poczty Gmail Konfiguracja poczty Interia Konfiguracja poczty Yahoo! Konfiguracja poczty Hotmail

 • DreamMail  DreamMail 6 Pro


 • Kalendarz Kalendarz

 • Mateusz Szostak Mati
 • Mateusz ma marzenie...

  Pragnie żyć!!!

  1% Twojego podatku ratuje zdrowie i życie... Mateusz choruje na mukowiscydozę... Możesz pomóc w spełnieniu Jego marzenia - przekazując ten 1% podatku na Jego konto.

  Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji - MATIO.
  Koniecznie z dopiskiem:

  Dla Mateusza Szostak

  Mateusz Szostak