• Programy pocztowe - forum alternatywne

Wprowadzenie i charakterystyka

Konfiguracja programów pocztowych

Polskie wersje językowe
Pomoc w rozwiązywaniu problemów

››› Czytaj więcej

Header


 • Styl strony Styl strony


 • Szukaj Szukaj
 • Zaawansowane • Licencja Licencja...
 • Umowa licencyjna użytkownika. Jest to prawne porozumienie między Tobą a DreamMail w odniesieniu do tego oprogramowania. Musisz przyjąć bez zmian, wszystkie zasady, warunki i uwagi zawarte w niniejszej Umowie, w celu korzystania z Oprogramowania. Jeśli nie akceptujesz niniejszej umowy w całości, nie możesz korzystać z tego oprogramowania....  więcej...


 • Instalacja Instalacja...
 • Instalacja programu. Proces instalacji programu przebiega automatycznie, ograniczamy się jedynie do zatwierdzania zaproponowanych opcji. Zalecam jednak instalację w/g własnych kryteriów, szczególnie użytkownikom systemów Windows Vista i Windows 7...  więcej...


 • Budowa adresu pocztowego Budowa adresu e-mail...
 • Internetowy adres pocztowy składa się z trzech części: - identyfikatora użytkownika (unikalna nazwa nadawa przez budującego adres) - zwanego dalej loginem...  więcej o adresie e-mail...


 • Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja poczty e-mail...
 • Parametry konfiguracyjne serwerów pocztowych, wiodących dostawców usług poczty elektronicznej...  więcej o poczcie...


 • Polecaj Polecaj nas...
 • Prosimy o bezinteresowne polecanie Programy pocztowe - forum alternatywne... za pomocą następującego kodu HTML: • Dreammail 5 - import poczty

Import poczty w programie DreamMail 5

Wprowadzenie

Każdy program pocztowy powinna cechować umiejętność importu poczty zapisanej w podstawowym jej formacie, czyli wiadomości - eml. Program zmieniający strukturę zapisu danych w stosunku do wersji poprzedniej powinien również bezproblemowo poradzić sobie z importem wszystkich danych z poprzednika. DreamMail 5 posiada obie funkcjonalności. Poniżej krótkie przedstawienie tych funkcji.

Import wiadomości

Opcja z menu - Plik -> Import - udostępnia możliwość importu wiadomości w trzech formatach. Import wiadomości w formacie podstawowym - eml, w formacie domyślnym Dreammail 4 - dmd oraz formacie najnowszej wersji programu - dm5. Importować można pojedyncze wiadomości, jak i też całe katalogi. Jeśli taka będzie nasza decyzja, zaimportowane zostaną wiadomości znajdujące się również w podkatalogach.
Opcje importu są dwie. Można wiadomości importować do wybranego folderu w dowolnym koncie. Można również wybrać import z autoidentyfikacją. Jest to bardzo ciekawa opcja. Program automatycznie dokona selekcji wybranych do importu wiadomości i umieści je w odpowiednich skrzynkach. Jeśli w programie zarejestrowane zostały konta, dla których importowane wiadomości przynależą, to zostaną one właśnie do tych kont zaimportowane. Oczywiście z podziałem na wiadomości odebrane i wiadomości wysłane. Jeżeli w programie brakuje jakiegoś konta, to import zostanie przeprowadzony do konta aktualnie ustawionego jako konto domyślne. Również z podziałem na wiadomości wysłane i odebrane.


Import danych

Skanowanie dysku

Funkcja importu danych z poprzedniej wersji programu robi to, co do niej należy i w dodatku robi to bardzo sprawnie. Podobnie jak import wiadomości - dostępna jest spod menu -> Plik -> Import. Do wyboru również są dwie możliwości. Zaraz po wyborze importu program zaczyna skanować dysk w poszukiwaniu dostępnych na dysku kopii poczty. Opcja dobra dla użytkowników ze średnim pojęciem o lokalizacji swoich danych, jednak długotrwała i mało czytelna. Albowiem, jeśli program znajdzie na dysku kilka kopii, przedstawi nam wszystkie, dając możliwość wyboru spośród tych znalezionych.


Wybór ręczny

Lepsze rozwiązanie udostępniane jest po przerwaniu skanowania. Dostajemy możliwość ręcznego wskazania położenia bazy danych programu DreamMail 4. Katalog z bazą danych DreamMail4 zwykle znajduje się w katalogu programu w podkatalogu - User... Można go również znaleźć z poziomu pracującego programu DreamMail4. W menu Plik należy kliknąć na - Zarządzanie wieloma użytkownikami -> Właściwości. W oknie Właściwości można zobaczyć ścieżkę przechowywania danych. Po zlokalizowaniu katalogu z danymi w - programie DreamMail 5 - należy wybrać plik bazy danych DreamMail4 (Dmdata.dao). Jest to rozwiązanie i szybsze i czytelniejsze.


Zakres importu

Po wybraniu pliku z danymi program udostępnia opcje wyboru elementów, które mają zostać zaimportowane. Można importować:
- konta pocztowe
- listy folderów
- pocztę (całą lub z zakresu dat)
Możliwa jest również rezygnacja z niepotrzebnych elementów.
Oprócz poczty importować można:
- filtry
- kontakty
- podpisy
- ustawienia
- szablony


Jeżeli program uruchamiany był w kilku wersjach językowych, można wybrać szablony dla odpowiedniej wersji językowej. Oczywiście, tutaj również możliwa jest rezygnacja z elementów zbędnych. Proces importu trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. W zależności od ilości danych, jakie mają zostać zaimportowane. Można go przerwać w dowolnej chwili i uruchomić ponownie. Importowane dane nie będą się po imporcie powtarzać.
Po zakończonym imporcie przedstawiony zostanie nam stan, jaki można zobaczyć na obrazku obok.

Czyszczenie krzaczków

Każdy z użytkowników programu DreamMail 4 doceniając jego zalety, zmuszony jest do tolerowania jego podstawowej wady. O ile z poprawnym wyświetlaniem zawartości wiadomości nie ma większych problemów i to nawet tych kodowanych pod UTF-8, to zapis i wyświetlanie nagłówków, może zniechęcić do korzystania z programu nawet jego największych sympatyków. Nowa wersja programu likwiduje tę niedogodność. Niestety, importując wiadomości, importujemy również krzaczki w nagłówkach. Patrząc na efekt importu, można załamać ręce i odłożyć chęć korzystania z programu na bliżej nieokreśloną przyszłość. No bo jeśli nie doprowadziliśmy do prawidłowego wyświetlania tematów w DM4 (czytaj - edycji i poprawienia), to czeka nas to po imporcie.


Na szczęście istnieje w DreamMail 5 narzędzie, ułatwiające doprowadzenie listy tematów do normalności, bez żmudnej edycji i ręcznego poprawiania wpisu. Poprawić można pojedynczy temat, jak i też zawartość całej listy. Narzędzie dostępne jest w menu pod - "ppm" - na liście wiadomości w opcji - "Zaawansowane". Po zaznaczeniu jednego, kilku lub wszystkich (CTRL+Shift+End na pierwszej pozycji listy) wiadomości z listy, wybieramy polecenie - "Ponowna analiza wiadomości". Operacja może trwać od kilku sekund do kilkunastu, kilkudziesięciu minut. Efekt jaki otrzymamy jest godzien oczekiwania. Poprawione zostają tematy, ale też nazwy nadawców, jeżeli zawierały polskie litery i w nich również występowały błędy. Oczywiści nie można liczyć, że wszystkie błędy zostaną poprawione, dlatego po zakończeniu analizy warto przeglądnąć zawartość listy i w razie potrzeby ręcznie dokonać poprawy tematu. Polecenie dostępne również w opcji -> Zaawansowane. Operację należy powtórzyć dla wszystkich kont i wszystkich folderów zawierających e-maile z błędnie wyświetlanymi nagłówkami. • Komentarze

System komentarzy serwisu - programy@pocztowe.info


Wszystkich komentarzy (53)

Temat: DreamMail
Sort
4/5 (8)
Facebookdel.icio.usStumbleUponDiggGoogle+Twitter
Gravatar
Full StarFull StarFull StarFull StarFull Star
doskonały program pisze...
Jestem zaskoczony, że ten ŚWIETNY program nie jest tak popularny jak inne programy. A szybkością wyszukiwania słowa w treści maila jest po prostu kosmiczny. W ułamku sekundy znajduje szukane słowo w tysiącach maili. Np kupiłem 5 lat temu lodówkę i chciałem znalaźć gdzie kupiłem, i za ile, i gdzie jest do niej karta gwarancyjna. Wpisałem "lodówka" i NATYCHMIAST miałem wszystkie maile ze słowej "lodówka" w treści. Szukanie tego w Windows Live mail trwa ... czytaj więcej
12-03-2020 11:16:28
Gravatar
keram7m pisze...
tylko nie przechodź na 6, bo do 5 już nie będziesz mógł wrócić, ja popełniłem ten błąd.
12-03-2020 11:41:21
Gravatar
Danuta pisze...
Wiem, ze nie nalezy brac 6! Dlatego placze o 5 - ale znalazlam po bardzo dlugich poszukiwaniach, u kogos na chomiku. 6 mialam przez moment na laptopie, ktory padl. 6 jest beznadziejna i juz nawet nie chodzi o te zalaczniki, ale jest nieintuicyjna. Ta 5, ktora zainstalowalam jest troszke inna od starej piatki - ma to rozwijajace sie okienko po lewej, ktorego stara piatka nie ma. Jedno jest pewne - to jest swietny klient poczty, z roznymi mozliwosciami. Pozdrawiam fanow! :)
12-03-2020 15:50:31
Gravatar
Danuta (Myslowice) pisze...
wyglada na to, ze juz tu nikogo nie ma :( a pobrac nic sie nie da :(
13-02-2020 12:40:05
Gravatar
Danuta (Myslowice) pisze...
Chce pobrac DreamMail5 - jak to zrobic? z pobieralni sie nie da. Klikam i wszystko znika :(
12-02-2020 16:58:00
Gravatar
Danuta (Myslowice) pisze...
co to jest: "Przykro nam, ale został znaleziony 1 błąd podczas przetwarzania komentarza.
Proszę poprawić ten błąd i wysłać formularz ponownie:

Komentarz zawiera powtarzające się znaki. Należy je usunąć." Ktore to sa "powtarzajace sie znaki"?
12-02-2020 16:55:12
Gravatar
keram7m pisze...
Żałuję, że przeszedłem pół roku temu na tę 6 wersję.
W tej nowej wersji bez pytania pobiera zewnętrzne źródła, których linki są w emailach. Nawet te ze skrzynki spamu. Przez co ilość spamu wzrosła mi kilkukrotnie.
04-12-2019 17:00:14
Gravatar
lukjan pisze...
jest nowa wersja
26-09-2019 10:23:19
Gravatar
lukjan pisze...
czy bedzie zwykla wersja 6, nie portable?
25-06-2019 11:16:35
Gravatar
iRas pisze...
Nie wiem co rozumiesz przez zwykłą wersję. Wersję instalacyjną pobierzesz ze strony domowej programu.
Ale tam nie uświadczysz języka polskiego... Sad
25-06-2019 23:08:07
Strona 1 z 6

Dodaj swój komentarz

* Informacje wymagane
(nie będzie wyświetlany)
 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Code Quote Line Bullet Numeric Link Email Image
 
Smile Sad Huh Laugh Mad Tongue Crying Grin Wink Scared Cool Sleep Blush Unsure Shocked
 
1000
Wpisz ostatnią literę słowa satelita.
 
Wpisz odpowiedź:
 
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail.
 
Zapamiętaj moje dane z formularza na tym komputerze.
 
Przeczytałem i zrozumiałem politykę prywatności. *
 
Przeczytałem i akceptuję warunki użytkowania. *
 
 
Powered by Commentics

 • DreamMail  DreamMail
 • Program pocztowy Konfiguracja konta Adres e-mail Konfiguracja serwerów pocztowych Konfiguracja serwera POP3 Konfiguracja serwera SMTP Konfiguracja serwera IMAP Konfiguracja programu pocztowego Konfiguracja poczty w programie Konfiguracja poczty WP Konfiguracja poczty Onet Konfiguracja poczty Gmail Konfiguracja poczty Interia Konfiguracja poczty Yahoo! Konfiguracja poczty Hotmail

 • DreamMail  DreamMail 6 Pro


 • Kalendarz Kalendarz

 • Mateusz Szostak Mati
 • Mateusz ma marzenie...

  Pragnie żyć!!!

  1% Twojego podatku ratuje zdrowie i życie... Mateusz choruje na mukowiscydozę... Możesz pomóc w spełnieniu Jego marzenia - przekazując ten 1% podatku na Jego konto.

  Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji - MATIO.
  Koniecznie z dopiskiem:

  Dla Mateusza Szostak

  Mateusz Szostak