• Programy pocztowe - forum alternatywne

Wprowadzenie i charakterystyka

Konfiguracja programów pocztowych

Polskie wersje językowe
Pomoc w rozwiązywaniu problemów

››› Czytaj więcej

Header


 • Styl strony Styl strony


 • Zegar Zegar


 • Szukaj Szukaj
 • Zaawansowane • Licencja Licencja...
 • Umowa licencyjna użytkownika. Jest to prawne porozumienie między Tobą a DreamMail w odniesieniu do tego oprogramowania. Musisz przyjąć bez zmian, wszystkie zasady, warunki i uwagi zawarte w niniejszej Umowie, w celu korzystania z Oprogramowania. Jeśli nie akceptujesz niniejszej umowy w całości, nie możesz korzystać z tego oprogramowania....  więcej...


 • Instalacja Instalacja...
 • Instalacja programu. Proces instalacji programu przebiega automatycznie, ograniczamy się jedynie do zatwierdzania zaproponowanych opcji. Zalecam jednak instalację w/g własnych kryteriów, szczególnie użytkownikom systemów Windows Vista i Windows 7...  więcej...


 • Budowa adresu pocztowego Budowa adresu e-mail...
 • Internetowy adres pocztowy składa się z trzech części: - identyfikatora użytkownika (unikalna nazwa nadawa przez budującego adres) - zwanego dalej loginem...  więcej o adresie e-mail...


 • Konfiguracja poczty elektronicznej Konfiguracja poczty e-mail...
 • Parametry konfiguracyjne serwerów pocztowych, wiodących dostawców usług poczty elektronicznej...  więcej o poczcie...


 • Polecaj Polecaj nas...
 • Prosimy o bezinteresowne polecanie Programy pocztowe - forum alternatywne... za pomocą następującego kodu HTML: • DreamMail 5 - nowa wersja programu
DreamMail

Ostatnia aktualizacja 18-04-2016

DreamMail Ver 5.16.1004.1018

Nowa wersja z dnia 18-04-2016 roku oraz poprzednia z 9 kwietnia, wnoszą kilka nowości i kilka poprawek. Nie wpływają one jednak na poprawę programu pod kątem obsługi protokołu IMAP. Nowym problemem jest brak komunikacją po IMAP z pocztą Interii. Zmiany wprowadzone przez usługodawcę tej poczty, uniemożliwiają komunikację po tym protokole także kilku innym programom.
Również inne niedociągnięcia czekają na realizację np. usuwanie wiadomości z serwera...
Poniżej kilka istotniejszych zmian.

Co nowego w wersji 5.16.1004.1018 :

 • Nowa opcja w ustawieniach, związana z przetwarzaniem skryptów.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający dokonanie automatycznej aktualizacji.
 • Usunięto błąd blokujący zaplanowanie spotkania.
 • Rozwiązano błąd związany z interfejsem użytkownika.
 • Optymalizacja pod kątem użycia procesora podczas uruchamiania programu.
 • Zlikwidowano błąd powodujący automatyczny restart programu.
 • Nowe polecenia przy wstawianiu załącznika do wiadomości.
 • Dodano częściowy opis dla zrzutu ekranu.
 • Do portable nowej wersji dodałem podstawowe kody pocztowe.


Zmiany w poprzednich wersjach [Pokaż]

 • DreamMail 5
DreamMail

DreamMail 5.16.1004.1018 PL (Wersja testowa)

Kilka zdań wprowadzenia.

Pomimo niedogodności związanych z problemami przy prawidłowym wyświetlaniu narodowych znaków diakrytycznych, w wiadomościach kodowanych pod UTF-8 w poprzednich wersjach, ośmielam się uznawać ten program za jeden z najlepszych programów pocztowych, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Przejrzystość, ładny wygląd, łatwa konfiguracja, szeroka funkcjonalność, szybkość działania, to cechy, którymi program zauroczył wielu użytkowników. Twórcy zachowali trend i wiele z tych cech daje się zaobserwować w DreamMail 5.

Póki co, do nowego programu należy podejść z dużą dozą rezerwy. Program udostępniany jest w wersji testowo-rozwojowej. Co kilka tygodni pojawiają się nowe aktualizacje, wnoszące nowe funkcje (przenoszone z wersji poprzedniej), likwidujące zgłaszane błędy. Poza zmienionym wyglądem, nowa wersja wprowadza kilka zmian. Zasadnicza, to oparcie programu w całości na stronie kodowej UTF-8. Znikają problemy z wyświetlaniem liter narodowych zarówno w temacie wiadomości, jak i też w samej treści. W celu poprawienia bezpieczeństwa danych użytkowników zmieniono silnik obsługujący bazę danych. Nowy silnik - SQLite - pozwala na rozbicie danych do kilku niezależnych baz. Inna baza zawiera dane użytkowników, inna - dane związane z samymi wiadomościami, w oddzielnych gromadzone są dane kontaktów, filtrów, kalendarza... Tak jak i poprzednio, baza pozwala na pracę sieciową. Opcja raczej niespotykana w innych programach pocztowych.

DreamMail 5, tak jak i poprzednia wersja obsługuje wielu użytkowników, a każdy z nich może obsługiwać wiele kont pocztowych. Do obsługi poczty standardowo wykorzystywane są protokoły POP3 i SMTP. Bezpieczeństwa poczty pilnują protokoły APOP, ESMTP i SASL, a także różne tryby uwierzytelniania transmisji za pomocą SSL. Nowością w tej wersji jest obsługa protokołu IMAP. Na dzień dzisiejszy jest to jednak - zaledwie proteza. Protokół funkcjonuje, ale z olbrzymimi ograniczeniami. Na przetestowanych serwerach (Gmail, Outlook, Interia, O2 (Tlen), nie da się automatycznie przenosić wiadomości do kosza, usuwać... itd. Ogólnie, w programie zniknęła opcja usuwania wiadomości z serwera po opróżnieniu kosza, lub z folderu ze spamem. Napisałem wcześniej, że aktualizacje wnoszą nowe funkcjonalności, należy mieć nadzieję iż ta, także zostanie wprowadzona.

Kolejną nowością jest kalendarz. W programie pozostał WebMail, w kolejnej aktualizacji udostępniono również zdalne zarządzanie kontem - uproszczony dostęp do wiadomości, bezpośrednio na serwerze. Usunięta została obsługa kanałów wiadomości - RSS. Częściowemu uszczupleniu poddane zostało zarządzanie szablonami. W wersjach instalacyjnych brak przykładowych szablonów. Można je jednak bez problemu zaimportować z wersji poprzedniej. Na imporcie szablonów nie kończą się możliwości importu. Importować można - konta, wiadomości, książkę adresową, filtry... Należy przetestować import wiadomości, jeżeli w wersji 4 występowały krzaczki zarówno w temacie, jak i w samej treści (wiadomości UTF-8). W pomocy zamieściłem poradnik na temat importu, jak i też sposobu na szybkie oczyszczenie występujących po imporcie krzaczków w nagłówkach.
DreamMail 5 może pracować równolegle z wersją DreamMail 4. Nie może być jednak instalowany do tego samego katalogu. Obie wersje mogą być włączone równocześnie. Co istotne, co prawda twórcy nie udostępniają wersji portable, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by program w takiej wersji był rozprowadzany i uruchamiany na komputerach użytkowników.


 • Podstawowe funkcje programu
Klient poczty

Klient poczty

Podstawowy moduł programu. Tutaj zarządzamy naszą informacją. Przeglądamy otrzymane wiadomości, tworzymy oraz edytujemy nowe. Przenosimy, kopiujemy lub usuwamy. Efektywny, lekki, łatwo konfigurowalny układ okien, sprawia, że praca z programem jest łatwa i przyjemna. Udostępniony zestaw konfiguracyjny pozwala dostosować wyświetlanie wiadomości wg własnego upodobania. Od prostej listy z nagłówkami, poprzez nagłówki wraz z podglądem wiadomości, do historii konwersacji, podglądu załączników, oczekujących wydarzeń.
Nowa wersja wprowadza nowy wygląd. Program nie jest już tak ascetyczny, jak w wersji poprzedniej. Do wyboru są dwa motywy. Pierwszy to wersja standardowa. Drugi oparty o motyw Office. Każdy z nich może zostać zmieniony przez dość pokaźną ilość skórek. Spośród dostępnych schematów kolorystycznych, możemy wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym gustom.

Książka adresowa

Kontakty - książka adresowa

Rozbudowana baza danych. Możemy tutaj umieszczać dane adresowe odbiorców naszej poczty. Baza zawiera rekordy odnoszące się do danych firmowych, prywatnych. Można wprowadzić dane członków rodziny, daty urodzin, rocznic. Przypominacz nie pozwoli zapomnieć o zbliżającej się dacie urodzin lub rocznicy ślubu.
- Książka adresowa pozwala na prowadzenie historii zmian wprowadzanych danych. Dane można grupować, filtrować, przeglądać wiadomości danego kontaktu. Do książki można zaimportować dane z Outloka, pliku WAB, csv, a także vcf(vCard). Możliwy jest eksport zawartości książki do pliku csv.

WebMail

WebMail oraz zdalna kontrola

Dwa moduły pozwalające na zarządzanie wiadomością, bez konieczności pobierania jej na dysk naszego komputera. WebMail pracuje jak typowa przeglądarka, natomiast zdalna kontrola obsługuje nasze wiadomości niejako w locie, umożliwiając podjęcie decyzji które wiadomości mają być usunięte, które pobrane, a których program pobierać nie powinien.
Moduł WebMail loguje nas na konto bezpośrednio na serwerze i po zalogowaniu wyświetla jego zawartość w oknie programu, bez konieczności uruchamiania zewnętrznej przeglądarki. Umożliwia to zarządzanie bezpośrednio z programu wszystkimi zaawansowanymi funkcjami kont. Funkcja dostępna w nielicznych programach pocztowych.
Początkowo WebMail przeznaczony był do obsługi kont HTTP, czyli tych, dla których usługodawcy nie przewidzieli obsługi poczty za pomocą protokołów POP3/SMTP (m.in. Hotmail). Jednak ze względów komercyjnych, ograniczenie to zostało zdjęte przez niemal wszystkich udostępniających usługi pocztowe. WebMail cenią sobie posiadacze kilku, kilkunastu kont, którzy lubią mieć wszystko pod ręką, bez potrzeby uruchamiania kilku zakładek w przeglądarce, pamiętaniu haseł.
Jednakże, nie tylko konta pocztowe muszą być przeznaczeniem dla WebMail. WebMail obsłuży też inne strony wymagające logowania. Dzięki temu modułowi DreamMail można wykorzystać jako typową przeglądarkę, automatycznie wypełniającą formularze logowania, np. do kont telefonicznych, telewizyjnych (bankowych - nie zalecane)...

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz to nowa funkcja w programie Dreammail. Sposób wyświetlania można wybrać z paska narzędzi. Dostępne widoki to:
- dzień dzisiejszy
- tygodniowy
- tydzień roboczy
- miesięczny
- oś czasu
W ustawieniach programu można dostosować dni robocze, godziny rozpoczęcia pracy, przedział minutowy. Kalendarz obudowano powiadomieniami i wydarzeniami, funkcja pozwala na zaplanowanie spotkania, wysłanie zaproszenia... Istotnym minusem kalendarza jest brak synchronizacji wydarzeń z kalendarzem Gmail lub Outlook.

Zarządzanie szablonami

Zarządzanie szablonami

Niestety, w udostępnianej wersji instalacyjnej brak przykładowych szablonów. Można je zaimportować z obecnej na dysku poprzedniej wersji programu. Jeśli ktoś jej nie miał lub usunął, będzie zmuszony do pobrania wersji portable i zarejestrowania - co najmniej użytkownika. Import jest prosty do przeprowadzenia, program w czasie importu nadaje szablonom stronę kodową UTF-8. Jest to istotne dla prawidłowego wyglądu wysyłanych wiadomości. Na szczęście, pozostała możliwość zarządzania szablonami. Można tworzyć nowe, edytować istniejące. Edytor pozwala dostosować je do własnych wymagań. Można wpisać gotowe życzenia, powiadomienia. Wstawić odpowiadające nam makro, plik dźwiękowy, grafikę, dzięki czemu wiadomości będą mieć niepowtarzalny charakter...

Dreammail 5 - spolszczenie

Tłumaczenie programu jest w trakcie realizacji i udostępniane w wersji roboczej. Dlatego przy poleceniach w języku chińskim znajdują się bardziej czytelne kody, ułatwiające orientację. Określenie — w trakcie realizacji — oznacza, że nie wszystkie klucze zostały przetłumaczone. Brak możliwości zweryfikowania odniesienia tych poleceń, przy dotychczasowym użytkowaniu sprawia, że domyślne tłumaczenie jest bezcelowe. Odnosi się to również do kluczy w języku angielskim. Udostępniane tłumaczenie pozwala na komfortowe korzystanie z programu w języku polskim, przy wykorzystywaniu wszystkich podstawowych funkcji. Nieprzetłumaczone frazy mogą pojawiać się podczas wyświetlania komunikatów, których przy dotychczasowym użytkowaniu programu, nie udało się uzyskać. Aktualizacje plików językowych będą udostępniane w miarę weryfikowalnego postępu lub aktualizacji programu, wymagającej szerszego tłumaczenia.


 • Pozostałe możliwości programu

Pozostałe funkcje programu DreamMail

Inne funkcje i moduły

Oprócz podstawowych funkcji zaprezentowanych - na stronie głównej - program dysponuje o wiele większymi możliwościami.

- Należy tu wymienić obsługę wielu użytkowników. Każda tożsamość może być zabezpieczona hasłem. Każdy użytkownik ma możliwość obsługi dowolnej ilości kont. Konta mogą być wyświetlane na jeden, z trzech dostępnych sposobów.

- Zarządzanie podpisami pozwala na zdefiniowanie odpowiedniego wzoru podpisu, jego import z pliku graficznego, dodanie emocji, polecenia makro. Podpis można wstawić do domyślnego szablonu lub bezpośrednio do wysyłanej wiadomości.

- Filtr antyspamowy wspomaganey przez Czarną oraz Białąj listę, pomaga efektywnie usuwać śmieci ze skrzynek pocztowych. Można je usuwać bezpośrednio na serwerze, bądź też po pobraniu na dysk komputera.

- Nie zabrakło możliwości uruchamiania programu w zasobniku systemowym, powiadomień o przychodzących emailach w okienku a także głosowo.

- Poza wspomnianymi wyżej możliwościami, program oferuje całą gamę opcji konfiguracyjnych. Można dostosować do własnych potrzeb i upodobań takie elementy jak wygląd interfejsu, sposób wyświetlania katalogów (lista kont), paska narzędzi, sposób wyświetlania wiadomości.

- Program pozwala na wysyłanie korespondencji masowej, wysyłanie szybkiej odpowiedzi. Wiadomości można opatrzyć komentarzem, oznaczyć flagą lub etykietą.

Wiadomości mogą być sortowane i wyszukiwane na kilka sposobów. Od opcji wyboru, poprzez kilka funkcji wyszukiwania, do folderów wyszukiwania.

- Program do pracy wykorzystuje silnik Internet Explorera, co przenosi się na niskie obciążenie systemu. Wymagana więc jest jego obecność w systemie.

Nie ma róży bez kolców

Obok niewątpliwych zalet, program ma także wady. Najpoważniejsze na obecną chwilę, to błędy rozwojowe. Nie doczekamy się powiadomienia o nowej wersji, jeśli pliki nowego języka znajdują się w katalogu niezadekretowanym w programie. Nie działa ustawienie skrótów klawiszowych, z klawiatury programisty nie można wpisać liter - ą ź ć ń (ALT+ litera zarezerwowane przez program). Wyjścia są dwa - pomijanie tych liter przy pisaniu e-maila lub instalacja innego sterownika klawiatury. IMAP wolno synchronizuje, nie można usunąć wiadomości na serwerze, po opróżnieniu kosza, folderu ze spamem. Nie działa grupowanie wg rozmiaru, są problemy ze wstawianym do wiadomości tłem muzycznym... I jeszcze trochę znalazłoby się...

Program jest w fazie testowo-rozwojowej i występowanie tego typu błędów jest rzeczą normalną. Nie są to wady dyskwalifukujące program do podstawowych działań związanych z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości. Są nieco uciążliwe, jednak nie mają wpływu na bezpieczeństwo naszej poczty.

Rozwój

Po wieloletnim okresie zawieszenia, prace nad rozwojem programu zostały wznowione. Wielu wieszczyło koniec projektu. Wiele stron wsparcia przestało istnieć. A jednak programiści wzięli się do pracy i przedstawiają zupełnie nowy program. Oparty na strukturze poprzednika, wykorzystujący jego dobre strony, jednajże w wielu kluczowych elementach napisany całkowicie od nowa. Mam tu na myśli zmianę bazy danych, zmianę sposobu kodowania wiadomości, dodanie protokołu IMAP.
Trwają prace nad programem, co kilka dni udostępniana jest nowa wersja. Uaktywniane są nowe funkcje, polecenia, usuwane błędy. Pozostaje czekać na wersję finalną...


 • Komentarze

System komentarzy serwisu - programy@pocztowe.info


Wszystkich komentarzy (18)

Temat: DreamMail
Sort
3/5 (4)
Facebookdel.icio.usStumbleUponDiggGoogle+Twitter
Gravatar
Full StarFull StarFull StarFull StarEmpty Star
manios pisze...
Program godny uwagi, tylko że w oknie tworzenia nowego maila nie można wpisać litery "ć" i "ś" kombinacje klawiszy ctrl i shift próbowałem i nie pomaga. ktoś ma rozwiązanie ?
system to win7
08-05-2016 1:18:44
Gravatar
karo pisze...
Nie działa ź ć ń
09-05-2016 0:03:03
Gravatar
manios pisze...
Rozwiązanie problemu jest może niezbyt wygodne, ale natychmiastowe! Zamiast ALTa naciśnij tyldę (taki wężyk: ~ ten plawisz jest w lewym górnym rogu klawiatury pod klawiszem ESC, należy nacisnąć SHIFT+ten klawisz) a później naciśnij odpowiedni klawisz np. a. Można powiedzieć że tylda to jakby zastępnik prawego alta, z tym, że najpierw naciskamy tyldę a potem polski znak (gdy chcesz wpisać polski znak za pomocą prawego ALTa, to trzymasz oba klawisze jednocześnie). Trik z ... czytaj więcej
11-05-2016 11:28:29
Gravatar
ada (Gdynia) pisze...
No wlasnie...od ladnych paru lat używam tego programu ale niestety będę musial przesiasc się na inny !!!!!!!!!!!!!KRZACZKI MOGA NAPRAWDE WYKONCZYC...!!!!!!!!!
21-01-2016 13:23:54
Gravatar
Full StarFull StarEmpty StarEmpty StarEmpty Star
hebron (Bydg) pisze...
Przy edycji nowego maila nie pisze polskich liter ć ź ń itp. A szkoda bo dobrze się zapowiada. Czekamy na te korekty, lub proszę o podpowiedź co zrobić.
18-01-2016 15:22:00
Gravatar
iRas pisze...
A przeczytałeś całe opracowanie?
Jest przejście do kolejnej strony: Pozostałe możliwości programu.. A tam - Nie ma róży bez kolców...
Polecam.
19-01-2016 23:31:09
Gravatar
hebron pisze...
Witam!
Dzięki za info rzeczywiście nie doczytałem do końca, teraz wszystko jasne.
21-01-2016 10:26:02
Gravatar
Full StarEmpty StarEmpty StarEmpty StarEmpty Star
Morfeus (Kamień Pomorski) pisze...
Ja także w sprawie tych krzaczków. Szczerze to jestem bardzo zdziwiony że autorzy programu nie potrafią sobie poradzić z problemem krzaczków. Mój np thunderbird bez problemy pobiera wszystkie wiadomości i nie ma żadnych krzaczków, to samo np MailBird i wiele innych programów. Więc czy autorzy Dream Mail nie potrafią sobie poradzić z największą bolączką programu Dream Mail? A mianowicie zrobić tak by cholerne znaki w nadawcy i wiadomości pokazywały się normalnie jak w ... czytaj więcej
11-01-2016 19:24:40
Gravatar
iRas pisze...
Krzaczki to stara sprawa, w tej wersji programu nie do przejścia. Program nie był kierowany do naszej strefy kodowej. Jednak to już przeszłość. Jest nowa wersja.
Bez krzaczków, również obsługuje pracę sieciową. Dla firmy z kilkoma komputerami - idealne rozwiązanie. Póki co, jest to wersja rozwojowa, bezpieczna, ale często pojawiają się aktualizacje. Za kilka dni udostępnię tłumaczenie, możliwe, że także wersję portable.
11-01-2016 19:38:28
Gravatar
Full StarFull StarFull StarEmpty StarEmpty Star
ada (Gdynia) pisze...
mam problem !!!!przychodzą do mnie emaile bez adresu i tematu..... nie mogę się tego pozbycCryingCryingCrying
07-05-2014 8:17:12
Strona 1 z 2

Dodaj swój komentarz

* Informacje wymagane
(nie będzie wyświetlany)
 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Code Quote Line Bullet Numeric Link Email Image
 
Smile Sad Huh Laugh Mad Tongue Crying Grin Wink Scared Cool Sleep Blush Unsure Shocked
 
1000
Wpisz słowo rekin od tyłu.
 
Wpisz odpowiedź:
 
Informuj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail.
 
Zapamiętaj moje dane z formularza na tym komputerze.
 
Przeczytałem i zrozumiałem politykę prywatności. *
 
Przeczytałem i akceptuję warunki użytkowania. *
 
 
Powered by Commentics

 • DreamMail  DreamMail
 • Program pocztowy Konfiguracja konta Adres e-mail Konfiguracja serwerów pocztowych Konfiguracja serwera POP3 Konfiguracja serwera SMTP Konfiguracja serwera IMAP Konfiguracja programu pocztowego Konfiguracja poczty w programie Konfiguracja poczty WP Konfiguracja poczty Onet Konfiguracja poczty Gmail Konfiguracja poczty Interia Konfiguracja poczty Yahoo! Konfiguracja poczty Hotmail

 • DreamMail  DreamMail 5


 • Kalendarz Kalendarz

 • Mateusz Szostak Mati
 • Mateusz ma marzenie...

  Pragnie żyć!!!

  1% Twojego podatku ratuje zdrowie i życie... Mateusz choruje na mukowiscydozę... Możesz pomóc w spełnieniu Jego marzenia - przekazując ten 1% podatku na Jego konto.

  Możesz również dokonać dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji - MATIO.
  Koniecznie z dopiskiem:

  Dla Mateusza Szostak

  Mateusz Szostak